Բ. Սահակյան. Մեր ժողովուրդը միշտ խոնարհվել է ուսուցչի վաստակի առաջ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ուսուցչի օրվա առթիվ, նրանց մաղթել քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք:
«Շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական այս գեղեցիկ տոնի առթիվ և սրտի խորքից բխող ջերմ խոսքեր ու անկեղծ բարեմաղթանքներ հղում բոլորիդ:
Մեծ պատասխանատվություն և ծանր բեռ է ընկած ձեր ուսերին: Դուք կրթում ու դաստիարակում եք մեր երեխաներին, ովքեր հերոսական Արցախի ապագան են ու վաղվա տերը: Այդ ապագան մեծապես կախված է նաև ձեր ամենօրյա տքնաջան աշխատանքից, նրանից, թե ինչպես եք դուք այսօր իրականացնում այդ չափազանց կարևոր առաքելությունը:
Մեր ժողովուրդը միշտ պատվել է ուսուցչին ու խոնարհվել նրա վաստակի առաջ: Այսօր էլ բարձր է ուսուցչի դերը մեր հասարակության կյանքում: Եվ դրանով է պայմանավորված, որ Արցախի իշխանությունները անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկում ուսուցիչների համար աշխատանքի նորմալ պայմաններ ստեղծելու, կրթության որակը բարձրացնելու, ոլորտում առկա խնդիրները ժամանակին ու արդյունավետ կերպով լուծելու ուղղությամբ: Վստահ եղեք, այդ գործընթացը կկրի շարունակական բնույթ:
Թանկագին բարեկամներ
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք»,-ասել է նա:

Education 12:36 05/10/2010
Congratulatory address of Artsakh Republic President Bako Sahakyan in connection with the Day of Teachers
“Dear teachers, I congratulate you on this beautiful professional holiday and address the warmest words and sincere wishes to all of you.
Great responsibility and heavy burden lie on your shoulders. You educate and bring up our children who are the future of heroic Artsakh and masters of the following day. This future to a great extent also depends on your painstaking work, on your ability to fulfill this very important mission today.
Our people always respected teachers and bowed before their labor. Today the role of teacher is still very important for the life of our society. The fact that the authorities of Artsakh take necessary steps to create normal working conditions for teachers, raise the education quality and solve the issues present in the sphere timely and in an efficient way is the conspicuous evidence of this. Be confident, this process will be of a continuous nature.
Dear friends, I congratulate all of you once again and wish robust health, happiness and all the best.”