Երևանում վաղը կանցկացվի հայ-իրանական գործարար համաժողով
Հայ-իրանական առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման և զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ ներդրումային հնարավորությունների դիտարկման նպատակով վաղը Երևանում տեղի կունենա գործակալության կողմից կազմակերպված հայ-իրանական գործարար համաժողովը:
Զարգացման հայկական գործակալության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացմամբ, գործարար համաժողովին մասնակցելու համար Իրանից ժամանել է արդյունաբերական տարբեր ոլորտներ ներկայացնող 22 իրանական ընկերություն, որոնք գործարար հանդիպումներ կունենան հայկական ընկերությունների, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի և հաղորդակցության, քաղաքաշինության, էկոնոմիկայի նախարարությունների, ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի, Զարգացման հայկական գործակալության ներկայացուցիչների հետ:
Հիշեցնենք, որ ս.թ. հունիսի 18-ին իրանական մեծ գործարար պատվիրակություն էր ժամանել (83 ընկերություն) Հայաստան` տեղում ուսումնասիրելու տնտեսական իրավիճակը, համագործակցության հնարավոր և հեռանկարային ուղղությունները:

Economy 13:23 14/10/2010
Armenian-Iranian business forum is due in Yerevan October 15 to observe the extension and development of the Armenian-Iranian trade economic relations as well as the investment opportunities in Armenia.
The Armenian Development Agency informed that representatives of 22 Iranian companies representing different industrial spheres arrived from Iran. They will conduct meetings with the representatives of the Armenian companies, energy and natural resources, agricultural, transport and communication, urban development ministries, Chamber of Commerce and Industry, Armenian Development Agency.
June 18 a big Iranian business delegation arrived in Armenia to study the economic situation, possible ways of cooperation on site.