Երևանում վաղը կանցկացվի հայ-իրանական գործարար համաժողով
Հայ-իրանական առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման և զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ ներդրումային հնարավորությունների դիտարկման նպատակով վաղը Երևանում տեղի կունենա գործակալության կողմից կազմակերպված հայ-իրանական գործարար համաժողովը:
Զարգացման հայկական գործակալության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացմամբ, գործարար համաժողովին մասնակցելու համար Իրանից ժամանել է արդյունաբերական տարբեր ոլորտներ ներկայացնող 22 իրանական ընկերություն, որոնք գործարար հանդիպումներ կունենան հայկական ընկերությունների, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի և հաղորդակցության, քաղաքաշինության, էկոնոմիկայի նախարարությունների, ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի, Զարգացման հայկական գործակալության ներկայացուցիչների հետ:
Հիշեցնենք, որ ս.թ. հունիսի 18-ին իրանական մեծ գործարար պատվիրակություն էր ժամանել (83 ընկերություն) Հայաստան` տեղում ուսումնասիրելու տնտեսական իրավիճակը, համագործակցության հնարավոր և հեռանկարային ուղղությունները:

Экономика 14:25 14/10/2010
В целях расширения и развития армяно-иранских торгово-экономических отношений, а также рассмотрения инвестиционных возможностей Армении завтра, 15 октября в Ереване пройдет армяно-иранский бизнес-форум.
Как сообщили в пресс-службе Армянского агентства развития, для участия в форуме в Ереван прибыли представители 22 иранских компаний, действующих в различных сферах, которые проведут деловые встречи с представителями армянских компаний, министерств энергетики, сельского хозяйства, транспорта и связи, градостроительства, экономики, Торгово-промышленной палаты, Армянского агентства развития.
Напомним, что 18 июня этого года в Армению прибыла большая делегация предпринимателей (83 компании) с целью изучения на месте экономической ситуации, возможных и перспективных направлений сотрудничества.