Թուրքիայի պատվիրակները հասան Երևան
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանն այսօր առանձնազրույց է ունեցել Թուրքիայի Վճռաբեկ դատարանի հանրային դատախազներ Ահմեդ Թասյուրտին և Օմար Յանարինի հետ: Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան մեկնարկած Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի 5-րդ լիագումար նիստին ներկա չեն եղել: Գլխավոր դատախազը լրագրողներին ասել էր, որ զուտ տեխնիկական պատճառներով թուրք ներկայացուցիչները չեն կարողացել հասնել Երևան, ապա հույս էր հայտնել, որ նրանք հաջորդ նիստերին կհասցնեն մասնակցել:
Գխավոր դատախազության մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը, երկու ժողովուրդների միջև բարիդրացիական հարաբերությունների հաստատումը: Ա.Հովսեփյանը հույս է հայտնել, որ անմիջական և անհատական շփումները կնպաստեն երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև համագործակցության ձևավորմանը:
Ա.Հովսեփյանն ընդունել է նաև Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Ցելլի գլխավոր դատախազ Հարալդ Ռենջին: Քննարկվել են համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Գերմանիայի և Թուրքիայի պատվիրակները Հայաստան են ժամանել մասնակցելու հոկտեմբերի 19-21-ը Երևանում կայանալիք Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի 5-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին:

Law 14:56 19/10/2010
Today, Armenia's Prosecutor General Aghvan Hovsepyan had a private meeting with the public prosecutors of the Court of Cassation of Turkey Ahmet Tasyurt and Omar Yanar. The fifth plenary session of the Consultative Council of the European Prosecutors kicked off in Yerevan today. Turkish delegation failed to attend the meeting as they had vowed they couldn’t reach Yerevan due to technical problems and pledged to attend the following ones.
According to the press service of RA prosecutor general’s office, during the meeting they signified the cooperation in the struggle against the criminality and the establishment of good relations between our countries. A. Hovsepyan hoped that the direct personal contacts would contribute to the development of cooperation between the two countries.
A. Hovsepyan also had a meeting with Harald Range, the prosecutor of Celle, the Federal Republic of Germany during which issues of cooperation were discussed.
The delegates of Germany and Turkey have come to Armenia to participate in the 5th Plenary Meeting of the Consultative Council of European Prosecutors held in Yerevan from 19 to 21 October.