Քննարկել են Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի վերաբերյալ հարցեր
Այսօր կառավարությունում տեղի է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ, նիստում հաստատվել են Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի երկրորդ տրանշի` Աշտարակ-Թալին և երրորդ տրանշի` Թալին-Գյումրի ճանապարհի Անկախ մոնիթորինգի գործակալության ընտրության մրցույթի արդյունքները։ Կառավարման խորհուրդը հանձնարարել է «Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ին` առավելագույն միավոր ստացած «Տնտեսական զարգացման հետազոտությունների կենտրոն» ՀԿ-ին հրավիրել ֆինանսատեխնիկական առաջարկ ներկայացնելու։
Խորհրդի անդամներն ի գիտություն են ընդունել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ֆելիքս Փիրումյանի` Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի բազմափուլ ֆինանսավորման գործիքի վերաբերյալ Ասիական զարգացման բանկի առաքելության 2010թ. սեպտեմբերի 13-20-ը այցելության Հուշագրի մասին հաղորդումը։
Օրակարգի մեկ այլ հարցով նիստում հաստատվել է մշտական գործող մրցույթի արդյունքների գնահատման հանձնաժողովի կազմը։

Economy 13:37 29/10/2010
The regular session of the North-South Road Corridor Investment Program Administration Board took place today at the Armenian government conducted by the Prime Minister, Chairman of the Board Tigran Sargsyan.
The results of the tender on selecting agency for Independent Monitoring for the second trance - Ashtarak-Talin - and third trance - Talin-Gyumri road of the North-South Road Corridor investment program. The Administrative Board tasked the “North-South Road Corridor Investment Program Implementation Organization” non-trade state organization to invite the “Economic Development Researches Center” NGO that has got maximum points to present financial-technical offer, Governmental press office informed.
Members of the board took note the report about the Memorandum on the visit of the Asian Development Bank mission September 13-20 2010 for the multi-phase financing tool of the program presented by the CEO of the organization Felix Pirumyan.
With another point of the agenda the session approved the staff of the commission that will assess the results of permanent tender.