ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Սիրիայի առողջապահության նախարարին
Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանն այսօր հանդիպել է Սիրիայի առողջապահության նախարար դոկտոր Ռիդա Սայիդի հետ:
Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ` հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առողջապահության բնագավառում հայ-սիրիական համագործակցության արդի վիճակը և զարգացման հեռանկարները:
Կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջև առողջապահության և բժշկագիտության ոլորտում առկա ներուժին ու հնարավորություններին և կարևորել դրանց զարգացման անհրաժեշտությունը: Բացի այդ, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2008թ. Դամասկոսում ստորագրված Գործնական ծրագրի շրջանակներում ձևավորված աշխատանքային խմբերի հերթական հանդիպումն անցկացնել Երևանում:
Նշենք, որ Ռ. Սայիդն ընդգծել է` համապատասխան հրավերի առկայության դեպքում կայցելի Հայաստան` համագործակցության զարգացման հեռանկարները տեղում ուսումնասիրելու համար:

Здоровье 19:03 03/11/2010
Очередная встреча армяно-сирийской рабочей группы сотрудничества в области здравоохранения пройдет в Ереване. Соответствующая договоренность была достигнута в ходе встречи посла Армении в Сирии Аршака Поладяна и министра здравоохранения этой страны Ридой Саид, сообщили в пресс-службе МИД РА.
Отметим, что армяно-сирийская рабочая группа сотрудничества в области здравоохранения была создана в рамках подписанной в 2008 году в Дамаске Действенной программы.
В ходе встречи были обсуждены нынешняя ситуация в армяно-сирийском сотрудничестве в области здравоохранения и перспективы его развития. Стороны коснулись также имеющегося потенциала и возможностей между двумя странами в области здравоохранения и медицины и сочли важной необходимость их развития.
Р. Саид отметила, что в случае приглашения она посетит Армению для изучения на месте перспектив развития сотрудничества.