iPhone4 չկա ոչ միայն Հայաստանում, այլև Եվրոպայում
«Օրանժ»-ի iPhone-երը սպառվել են, վաճառքի ծավալները գերազանցել են նախատեսված ցուցանիշը: Այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան: Ներմուծումից հետո վաճառվել է մոտ 400 iPhone: Դրա 1/3-ը iPhone3-ն են, իսկ 2/3-ը iPhone4-ը:
«iPhone4-ի առումով ավելի շատ վաճառք ենք ունեցել, քան սպասում էինք»,-արաձանագրեց ընկերության գլխավոր տնօրենը, ապա ավելացրեց, որ այժմ սպասում են նոր խմբաքանակի:
«Եվրոպական բազմաթիվ երկրներում օպերատորների պահեստներից վերջացել է iPhone4-ը: Հիմա բոլորը մեծ անհամբերությամբ սպասում են հաջորդ խմբաքանակին»,-ասաց բանախոսը:

Orange Armenia продала 400 экземпляров iPhone
Продажи смартфонов iPhone оператором Orange Armenia превысили ожидания самой компании, заявил сегодня журналистам генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа. Он отметил, что компания продала 400 экземпляров iPhone.
По его словам, треть продаж приходится на модель iPhone 3G, а доля iPhone4 составила две трети от общего числа проданных смартфонов.
“Интерес к iPhone4 превысил ожидания компании и в скором времени в магазины Orange Armenia поступит новая партия смартфонов этой модели”, - сказал Дютуа, отметив, что этой модели смартфонов сегодня нет в многочисленных странах Европы.