Հասարակություն 11:05 12/11/2010
Արդեն 3 օր ( նոյեմբերի 10-12-ը) Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում անցկացվում է ՏՏ ոլորտում նորարարություններին նվիրված Տարածաշրջանային երրորդ GITI կոնֆերանսը, որը կազմակեպել են Վրաստանի ՏՀՏ Գործարար Խորհուրդը և Արդարադատության նախարարությունը:
Այս տարի Հայաստանից մասնակում են ՏՏ ոլորտի 18 հայկական ընկերությունների 30 ներկայացուցիչներ, որոնց աջակցում են D-Link-ը, USAID Caps-ը և USAID RCI-ն:
Այս մասին Թբիլիսիից հայտնում է Panorama.am-ի թղթակիցը:
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության կառավարման խորհրդատու, UITE Expo ՍՊԸ տնօրեն Վահան Հովսեփյանի փոխանցմամբ, կոնֆերանսն այս անգամ նվիրված է կիբերանվտանգության ու նորարարության հարցերին:
Միջոցառման շրջանակներում այսօր երեկոյան սպասվում է նաև մրցանակաբաշխություն:
«Մրցանակաբաշխությունը բաղկացած է 2 մասից։ Մրցանակներ են տրվելու պետական և մասնավոր հատվածների համար լավագույն լուծումներ անվանակարգերում։ 2008 թվականին կոնֆերանսին մասնակցել է 3, իսկ 2009-ին` 29 հայկական ընկերություն, որոնք ստացել են 12 մրցանակներից`  4-ը:
Այս տարի կա 14 անվանակարգ և մեր սպասելիքներն ու ակնկալիքները բավական մեծ են»,- նշեց Վահան Հովսեփյանը։

ИТ в Армении 15:57 12/11/2010
В рамках проходящей в Тбилиси третьей региональной Грузинской конференции по инновациям в сфере информационных технологий – GITI 2010 сегодня вечером состоится вручение наград.
Как сообщает корреспондент Panorama.am из Тбилиси, в этом году Армению на конференции представляют 30 представителей 18 компаний сферы информационных технологий, которым содействуют D-Link, USAID Caps и USAID RCI.
По словам директора UITE EXPO Ваана Овсепяна, вручение наград пройдет в два этапа. Награды будут вручены в номинациях лучшие решения для государственного и частного секторов.
«В 2008 году Армению на этой конференции представляли 3 компании, а в 2009-ом – 29, которые получили 4 награды из 12. В этом году есть 14 номинаций и у нас достаточно большие ожидания», - отметил В. Овсепян.
Конференция GITI 2010 организована Бизнес Советом по ИКТ Грузии и агентством пo обмену данными при министерстве юстиции Грузии при поддержке программы профессионального развития НАТО-Грузия, посольства США в Тбилиси и Trustcorp (Эстония).