Աշխարհում 17:06 18/11/2010
Նամիբիայի ոստիկանության ջանքերով ` դեպի Մյունխեն ավիաչվերթը չեղյալ է համարվել: Պատճառը` ուղևորներից մեկի ուղեբեռում հայտնաբերվեած պայթուցիկն է:
Ինչպես հաղորդում է «BBC Russian»-ը, նախօրեին գերմանական իրավապահներն ուժեղացրել էին անվտանգության նորմերը երկրի երկաթուղային և ավիափոխադրումների բոլոր ուղղություններով, քանի որ տեղեկությունների են տիրապետում, թե ահաբեկչական գործողություններ են սպասվում:
Հիշեցնենք, որ Գերմանիան Եվրոպայի առաջին երկիրը չի, որ վերջին մեկ ամսում նման վտանգի առաջ է կանգնում ու ուժեղացնում անվտանգությանն ուղղված միջոցառումների իրականացումը:

Flight to Munich canceled after detonator was found
Germany’s Federal Criminal Office has sent a team of experts to Namibia after police in Windhoek discovered a suspect device including a detonator in baggage that was about to be loaded on board a plane bound for Munich.
The device contained batteries wired to a working clock and a detonator inside bags booked on an Airbus SAS LTU/Air Berlin flight from the Namibian capital yesterday, the Federal Criminal Office, or BKA, said today.
“Whether we’re dealing with an explosive device will only be determined after the on-going criminal investigation,” the Wiesbaden-based BKA said in an e-mailed statement.