Բրիտանական EMI-ն նվիրատվություն է արել Գյումրիի երաժշտական դպրոցի վերականգնման համար
Բրիտանական EMI ձայնագրման ընկերության բարեգործական հիմնադրամն իր ավանդն է ներդրել Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագծում:
«Մեդիամաքս» գործակալությունից տեղեկացնում են, EMI Music Sound Foundation-ը $3,180 է փոխանցել հատուկ հաշվեհամարի վրա, որը բացված է դպրոցի վերականգնման նպատակով:
EMI Music Sound Foundation-ի հոգաբարձուների թվում են Պոլ Մակկարտնին, Ջորջ Մարտինը, Յոկո Օնոն, Քլիֆֆ Ռիչարդը, Թինա Թըրները:
Գյումրի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման ծրագիրը Rock Aid Armenia ծրագրի շրջանակներում համատեղ իրականացնում են Մեդիամաքս-ը, ավստրալիական ոչ կառավարական Do Something կազմակերպությունը եւ Հայ Օգնության Ֆոնդը (ՀՕՖ)` ՀՀ նախագահի եւ կառավարության օժանդակությամբ:
Ծրագրի ակտիվ մասնակիցներն են ռոք-երաժիշտներ Իէն Գիլանը (Deep Purple) եւ Թոնի Այոմին (Black Sabbath, Heaven and Hell):
Այս տարվա հոկտեմբերին Իէն Գիլանը, Թոնի Այոմին, Ջոն Լորդը (նախկինում` Deep Purple), Նիքո ՄքԲրեյնը (Iron Maiden) եւ Ջեյսոն Նյուսթեդը (նախկինում` Metallica) ձայնագրեցին Out of My Mind երգը, որի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը կուղարկվի Գյումրիի դպրոցի վերականգնման հիմնադրամին: Այս տարվա մարտին Իէն Գիլանը Երեւանում հանդես եկավ 2 բարեգործական համերգներով Հայաստանի պետական ֆիլարմոնիկ նվագախմբի հետ:
Դպրոցի նոր շենքի կառուցման համար անհրաժեշտ է $ 250.000, արդեն հավաքագրվել է $ 80.000:
«Rock Aid Armenia ծրագրում ներգրավված բոլոր մարդկանց անունից ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել EMI հիմնադրամին: Մենք շատ ուրախ ենք, որ Գյումրիի երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագիծը միավորում է ավելի շատ մարդկանց եւ կազմակերպությունների: Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում Թոնի Այոմիի մենեջեր Ռալֆ Բեյքերին, քանի որ հենց նա է ներկայացրել դպրոցի վերականգնման ծրագիրը EMI հիմնադրամին»,- ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Culture 13:10 19/11/2010
EMI Music Sound Foundation made its contribution to the project of Gyumri N6 music school rebuilding. EMI Music Sound Foundation transferred USD 3.180 to the special account, opened in Yerevan for school rebuilding.
Sir Paul McCartney, Sir George Martin, Yoko Ono, Sir Cliff Richard, Tina Turner are among the patrons of EMI Music Sound Foundation.
Gyumri N6 music school rebuilding program within the framework of Rock Aid Armenia project is jointly realized by Mediamax, Australian “Do Something” non-governmental organization, Fund for Armenian Relief (FAR), given support of the President and the government of Armenia.
Active participants of the project are rock musicians Ian Gillan (Deep Purple) and Tony Iommi (Black Sabbath, Heaven and Hell).
In October, 2010, Ian Gillan and Tony Iommi, Jon Lord (ex-Deep Purple), Nicko McBrain (Iron Maiden) and Jason Newsted (ex-Metallica) recorded “Out of My Mind” song, the sale proceeds of which will be transferred to the fund for Gyumri school rebuilding. In March, 2010, Ian Gillan gave two charitable concerts in Yerevan with State Philharmonic Orchestra of Armenia.
USD 250 000 is necessary for building the new school. USD 80 000 is already raised.
“On behalf of all people, working for Rock Aid Armenia project, I express gratitude to EMI Music Sound Foundation. We are happy that the project of Gyumri music school rebuilding unites more and more people and organizations. I also want to thank Tony Iommi’s Manager Ralph Baker, since he was the one to present the school rebuilding project to EMI Music Sound Foundation”, Director of Mediamax Ara Tadevosyan stated.