Կաթի փոշու դիմաց նավթ.Վենեսուելան ու Բելառուսը համագործակցության պայմանագիր են կնքել
Վենեսուելան այսուհետև Բելառուսից կգնի 16 տոննա կաթի փոշի, ինչպես նաև գյուղատնտեսական տեխնիկա: Այդ մասին պայմանավորվածության կողմերը եկել են Կարակասում ու ստորագրել են պայմանագրեր, հայտարարել է Վենեսուելայի ԱԳ նախարար Նիկոլաս Մադուրոն, փոխանցում է «ՌԻԱ-նովոստի»-ն:
Նրա խոսքով, Մինսկը Կարակաս կտեղափոխի 570 տրակտոր, ինչպես նաև բեռնատար մեքենաներ: Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է Կարակասին տրամադրել 2 հազար բելառուսական տրակտոր:
Վենեսուելայի ԱԳ նախարարը նաև հայտնել է, որ տնտեսական համագործակցությունը փոխադարձ է, և Վենեսուելան պատրաստվում է 2011-ից 2013 թվականների ընթացքում Բելառուսին հատկացնել 220 միլիոն բարել նավթ:

Economy 10:33 20/11/2010
Belarus will supply Venezuela with milk powder and agricultural machinery in line with contracts singed in Caracas, Venezuelan Foreign Minister Nicolas Maduro said.
“Ria Novosti” reported a delegation of Belarusian government officials concluded their visit to the Latin America country on Friday.
During the talks, Belarus agreed to supply 16 metric tons of milk powder, 570 tractors and hundreds of trucks to Venezuela, Maduro said.
Belarus will also help Venezuela build three agro-industrial complexes, the minister said, adding that Belarusian specialists are already involved in the construction of 7,000 houses for low-income families in the Latin American country.