Մշակույթ 10:00 01/12/2010
Այսօր Հայաստան է ժամանելու համաշխարհային համբավ ունեցող իսպանացի տենոր Պլասիդո Դոմինգոն: Նա միայն մեկ համերգով հանդես է գալու դեկտեմբերի 3-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Համերգի ընթացքում հնչելու է դասական երաժշտություն, ինչպես նաև հայտնի լատինական, իսպանական արիաներ:
Այս մասին Panorama.am-ի թղթակից հետ զրույցում ասաց «Երևանյան հեռանկարներ» 11-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի գլխավոր մենեջեր Սոնա Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ աշխարհահռչակ տենորը Հայաստան է գալիս հենց «Երևանյան հեռանկարներ» 11-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում:
Ս. Հովհաննիսյանի խոսքով, «շատ ճոխ ու շքեղ համերգ է լինելու»: Համերգի տոմսի արժեքն է` 20-150 հազար դրամ:
Նա նաև ասաց, որ նախատեսում են կազմակերպել Պ. Դոմինգոյի այցելությունը Էջմիածին, Գառնի, Գեղարդ, Փարաջանովի տուն-թանգարան, բայց դեռ պետք է ծրագիրը համաձայնեցնեն նրա հետ. «Իրավունք չունենք շատ ծանրաբեռնել նրան»:

Culture 11:16 01/12/2010
Renowned Spanish tenor Plácido Domingo arrives in Armenia today. World wide famous tenor will have a single performance in sport&concert complex after K. Demirchyan, Yerevan on December 3. Classical music, as well as famous Latin and Spanish arias will be performed during the concert, Sona Hovhannisyan, the manager of “Yerevan Perspectives” 11th international music festival, told Panorama.am.
World famous tenor arrives in Armenia in the framework of “Yerevan perspectives” 11th international music festival.
S. Hovhannisyan said “it’s going to be a very luxurious and spacious concert.” The tickets of the concert are from 20-150 thousand AMD.
The manager of the festival said P. Domingo will be accompanied to visit Etchmiadzin, Garni, Geghard, Museum of Paradjanov, but the program should be agreed with him: “We can’t overload him.”