Քաղաքական 10:42 24/12/2010
«Ազգը» ներկայացրել է աստղագետ Էլյա Հովհաննիսյանի կանխատեսումները և նշել. «Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի վիճակը նախորդ հինգ տարիներին ունեցած դժվարություններից հետո 2011-ին մի քիչ կփոխվի դեպի լավը: Բայց մեծ հաջողություններ չեն լինի:
Տիգրան Սարգսյան - Հաջողություններ են սպասվում եւս 10 տարի բոլոր գործերում:
Հովիկ Աբրահամյան - Եվս հինգ տարի կշարունակվի վերելքի ու հաջողությունների շրջանը: Աղվան Հովսեփյան - Դժվար է եղել վերջին 10 տարում, սակայն դեռ առջեւում ունի անակնկալ: Տարվա սկզբին փոքր-ինչ դժվարություններ ու բարդություններ կծագեն եւ եթե խոհեմ գտնվի` կհաղթահարի եւ եւս 10 տարի աշխատանքային հաջողություններ կունենա: Գագիկ Ծառուկյան - Մեկ տարի եւս հաջողությունների դափնին կկրի ու փառքի կարժանանա, իսկ դրանից հետո գալիս է դժվար ու բարդ ժամանակաշրջան: Եթե կարողանա հաղթահարել` կշարունակի վերելքի փառքը:
Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին Ճագարի տարում սպասվում է ներկա դիրքից քիչ նվազ վիճակ: Տարվա ընթացքում կլինեն նաեւ հաջողություններ ու ձեռքբերումներ: Առաջին չորս ամիսներն արտակարգ հաջողություններով կանցնեն: Լայն հնարավորություններ կլինեն իր աշխատանքի որակն ու արդյունքները ցույց տալու համար եւ կարժանանա շատ մեծ գնահատականի: Երկրորդ չորս ամիսներին, եթե գործ ունենա տղամարդկանց հետ, գործերը կլինեն շահավետ: Երրորդում` սպասվում են ֆինանսական հաջողություններ բոլոր ոլորտներում»:

«Азг»: Что принесет Год Белого Кролика государственным деятелям
После сложной ситуации в течение предыдущих пяти лет положение Левона Тер-Петросяна в 2011 году в некоторой степени изменится к лучшему, однако больших успехов и достижений не будет.
Премьер-министра Тиграна Саркисяна ожидают в Год Белого Кролика большие успехи практически во всех начинаниях еще ближайшие 10 лет. Период подъема и успехов в ближайшие пять лет предстоит также спикеру парламента Овику Абрамяну. Что касается генерального прокурора Агвана Овсепяна, то последние десять лет были для него сложными, однако впереди его ожидают сюрпризы. В начале года возникнут некоторые сложности и проблемы, однако в случае проявления благоразумия, он преодолеет эти трудности, и будет иметь профессиональные успехи в ближайшие десять лет.
Слава и успех предстоят Гагику Царукяну еще год, однако после этого для него наступят довольно трудные и сложные времена. Если предприниматель сумеет преодолеть этот период, то удача и успех вновь улыбнуться ему.
Для президента Армении Сержа Саргсяна предстоящий год будет стабильным. В течение года будут успехи и достижения. Первые четыре месяца успех будет сопутствовать всем начинаниям. Предстоит возможность в полной мере продемонстрировать качество и результативность осуществляемой работы, а также удостоится высокой оценки. В следующие четыре месяца дела будут идти также успешно, а затем, до конца года ожидаются финансовые достижения во всех сферах.