Քաղաքական 12:07 17/01/2011
Թուրքիայի խորհրդարանական ընդդիմության առաջատար «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության նախագահի օգնական Էրդողան Թոփրաքը քննադատել է թուրքական իշխանությունների ներքին ու արտաքին քաղաքականությունը: «Դողան» (Dogan) լրատվական գործակալության տեղեկացմամբ` Էրդողանը, հիշեցնել է, որ արտաքին ճակատում Անկարան մի շարք խնդիրներ ուներ և ունի:
«Հունաստանի հետ խնդիր կար: Կիպրոսի, սիրիական ու հայկական հարցեր կային: 2002-2011թթ. դրանցից ո՞ր մեկն է լուծվել... Մեզ բարեկամ Ադրբեջան կար: Հայաստանի հետ ենթակառուցվածքների բացակայության և արտաքին քաղաքականության անփորձության պայմաններում Հայաստանի հետ բանակցությունների մեջ մտանք: Ու այդտեղ Ադրբեջանին վիրավորեցինք: Արդյունքում ոչ Հայաստանին կարողացանք օգտակար լինել, ոչ` Ադրբեջանին»,- դժգոհել է ընդդիմադիր գործիչը:

Region 12:42 17/01/2011
Erdogan Toprak, Assistant Secretary of Turkey’s Parliamentary opposition leader “People’s democratic” party, deeply criticized Turkish authorities for their domestic and foreign policies. According to “Dogan” news agency, Erdogan underscored that Ankara has a range of unsettled issues in its foreign front.
“We have problems with Greece, We had problems with Cyprus, Syria and Armenia. Which one of them was settled in 2002-2011…? We had a relative Azerbaijan. Having lack of info structures and lack of foreign policy experience, we started negotiations with Armenia. And we offended Azerbaijan. In the aftermath we did favor neither to Armenia nor Azerbaijan,” opposition politician complained.