Իրավունք 10:45 20/01/2011
Ստամբուլում հրատարակվող երկլեզու (հայերեն, թուրքերեն) «Ագօս» շաբաթաթերթի սպանված խմբագրապետ Հրանտ Դինքի հարգվել ու ոգեկոչվել է Թուրքիայի մարդու իրավունքների միության (ՄԻՄ) Անկարայի գրասենյակում:
Ըստ թուրքական «Անկա» (Anka) լրատվական գործակալության հայտնած տեղեկության` ՄԻՄ Անկարայի գրասենյակի ղեկավար Գյոքչէ Օթլուն նշել է, որ չարաչար սխալվել են նրանք, ովքեր կարծել են, թե Հրանտի սպանությամբ հնարավոր է լռեցնել նրան:
«Մենք, որպես հազարավորներ Հրանտներ, ավելի բարձր են ձայնով ենք շարունակելու ժողովուրդների բարեկամության համար մղվող պայքարը»: Նա ցավ ու ափսոսանք է հայտնել, որ հանցագործներից ոչ մեկը առ այսօր արժանավորապես պատժված չէ` քննադատելով դատավարության խայտառակ ընթացքը:
Հիշեցնենք, որ պոլսահայ ականավոր գործիչ Հրանտ Դինքը սպանվել է 2007թ. հունվարի 19-ին` ենթարկվելով զինված հարձակման:

Law 11:14 20/01/2011
The editor-in-chief and founder of two-language (Armenian, Turkish) publication “Agos” daily Hrant Dink was murdered four years ago, his memory was commemorated in the office of the Union for Human Rights, Turkey.
According to Turkish “Anka” news agency, the head of the Human Rights Office Gokce Otlu stated that those who thought murdering Hrant, he would be silent, are completely wrong.
“We are thousands of Hrants and we will continue to voice the fight for peace among peoples.” He regretted that neither of the criminals is still sentenced and criticized the trial process.