Օրվա մամուլ 10:32 25/01/2011
ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանը, ըստ «Չորրորդ ինքնիշխանություն» թերթի, 450 միլիոն դրամի պարտք ունի իր աշխատակիցներին, եւ այդքանից հետո հեռուստատեսությամբ բարեգործություններից է խոսում նրա մայրը` տիկին Վարսիկը: Ինչպես հայտնի է, Արզաքանցյանը Արտաշատի եւ Աշտարակի գինիների գործարանների սեփականատերն է:
Թերթը գրում է նաեւ, որ պատգամավորի ընկերություններն ամբողջությամբ չեն վճարել նաեւ ՊԵԿ-ի ստուգումների արդյունքում արձանագրված 3 միլիոն դրամի տուգանքը:
«ՉԻ»-ն գրում է , որ Արզաքանցյանները գինու գործարաններ ունեն նաեւ Մարսելում, Լիոնում, Փարիզում եւ Սոչիում: Առաջիկայում համատեղ բիզնեսով հանդես կգան Արզաքանցյանն ու Գուրգեն Արսենյանը:

Пресса дня 12:00 25/01/2011
Газета «Чоррорд инкнишханутюн» пишет, что депутат парламента Тигран Арзаканцян имеет перед своими сотрудниками задолженность в размере 450 млн. драмов, при этом его мать – госпожа Варсик – говорит в эфире телевидения о благотворительности.
Как известно, Т.Арзаканцян является собственником заводов вин в Арташате и Аштараке. Издание отмечает, что компании депутата не выплатили полностью также штраф на сумму 3 млн. драмов за выявленные в результате проверок Комитета государственных доходов нарушения.
По сведениям газеты, Тигран Арзаканцян владеет заводами вин также в Марселе, Лионе, Париже и Сочи. А в ближайшее время Т.Арзаканцян и Гурген Арсенян хотят основать совместный бизнес.