Առողջություն 17:17 18/02/2011
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղ և մասնակցել բարերար Լևոն Հայրապետյանի ֆինանսավորմամբ կառուցված հիվանդանոցի նոր շենքի բացման արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, բարձր գնահատելով նոր բուժհաստատության նշանակությունը Վանք գյուղի և շրջակա բնակավայրերի բնակչության առողջության պահպանման գործում, Բակո Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել բարերարին Արցախին մշտապես աջակցելու համար՝ այն համարելով կարևոր հայրենանվեր գործունեություն:
Արարողությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի, կառավարության անդամներ, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

Health 17:51 18/02/2011
On 18 February President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the village of Vank of the Martakert region and partook at a solemn ceremony of opening a new building of the local hospital built by financial assistance of philanthropist Levon Hayrapetyan.
Noting the importance of the new medical institution for the residents of the Vank village and neighboring settlements Bako Sahakyan expressed gratitude to the philanthropist for continuous assistance to Artsakh considering it a patriotic activity.
Members of the Artsakh Republic National Assembly and Cabinet of Ministers, guests from Armenia and abroad partook at the ceremony.