Հասարակություն 13:46 22/02/2011
«ԱրմենՏել» ընկերությունը և Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը հայտարարում են երեխաների և պատանիների համար կրթական և ստեղծագործական ծրագրերի շրջանակներում երկարաժամկետ համագործակցության մեկնարկի մասին, տեղեկացնում են ընկերության լրատվական ծառայությունից: Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է պարբերաբար անցկացնել ստեղծագործական սեմինարներ, մանկական և պատանեական ծրագրեր, դասական երաժշտության համերգներ և այլ ուսուցողական նախաձեռնություններ` ուղղված երեխաների և պատանիների գեղագիտական զարգացմանը:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակաբար աջակցում է երիտասարդների մշակութային զարգացմանն ու գեղագիտական դաստիարակությանն ուղղված ծրագրերին: Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համագործակցությունը մեզ համար էական քայլ է: Վստահ եմ, որ համատեղ ուժերով մենք կարող ենք ավելի մեծ լումա ներդնել հայ երիտասարդության հոգևոր զարգացման գործում ` հանուն մեր երեխաների և երկրի պայծառ ապագայի», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ուրախ ենք ողջունել մեր առաջին կորպորատիվ գործընկերոջը` «ԱրմենՏել» ընկերությանը: Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնն իր գործունեության առաջին տարում զբաղեցրել է հատուկ տեղ Հայաստանի մշակութային կյանքում, իսկ մեր գործունեության հանդեպ կորպորատիվ գործընկերների հետաքրքրությունը մեր հանրային նշանակության ևս մեկ վառ ապացույցն է: «ԱրմենՏել»-ի աջակցությունը հնարավորություն կտա ընդլայնել մանկական ծրագրերի ոլորտները` ապահովելով հասարակությունում թանգարանների ուսուցողական գործառույթը», - իր հերթին նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի ժ/պ Վահագն Մարաբյանը:
Համագործակցության ծրագիրը ներառում է մի շարք միջոցառումներ` «Ստեղծագործականություն և երևակայություն» մանկական ծրագիր 6-12 տարեկան երեխաների համար` հիմնված չեխ քանդակագործ Իվանա Շրամկովայի գործերի վրա; կրթական ծրագիր ավագ դպրոցի աշակերտների համար` նվիրցած գեղարվեստական ապակու առաջին հայ դիզայներ Հենրիկ Նիկոյանի ստեղծագործություններին; ստեղծագործական ծրագիր միջին և բարձր տարիքի երեխաների համար` զատկական և գարնանային թեմաներով: Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է նաև հայ ճանաչված երաժիշտների մասնակցությամբ դասական երաժշտության անվճար համերգներ:

Компания «АрменТел» и Центр искусств Гафесчян будут сотрудничать в области детских программ
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) и Центр искусств Гафесчян объявляют о начале долгосрочного сотрудничества в области образовательных и творческих программ для детей и молодежи. В рамках проекта предусматривается регулярное проведение творческих семинаров, детских и юношеских программ, концертов классической музыки и других образовательных проектов, направленных на эстетическое воспитание детей и юношества.
«Компания «АрменТел» традиционно поддерживает проекты, ориентированные на культурное развитие и эстетическое воспитание молодежи. Сотрудничество с центром искусств Гафесчян - это значительный шаг и новый уровень в наших стремлениях. Я верю, что совместными силами мы сможем внести еще больший вклад в духовное развитие армянской молодежи во имя яркого будущего нашей страны и наших детей», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Мы рады приветствовать нашего первого корпоративного партнера, компанию “АрменТел”. В течение первого года своего существования Центр искусств Гафесчян занял особое место в культурной среде Армении, и интерес корпоративных партнеров к нашей деятельности – еще одно доказательство ее общественной значимости. Содействие “АрменТел” позволит нам расширить спектр наших детских программ, обеспечивая важнейшую образовательную функцию, которую музеи призваны осуществлять в обществе», - подчеркнул и. о. исполнительного директора Центра искусств Гафесчян Ваагн Марабян.
Программа сотрудничества включает целый ряд мероприятий – реализацию детской творческой программы «Творчество и воображение» для детей 6-12 лет на основе экспозиции чешского скульптора Иваны Шрамковой, познавательную программу для старшеклассников на основе выставки первого армянского дизайнера по стеклу Генриха Никояна, творческую программу для детей среднего и старшего школьного возраста на пасхальную и весенние темы. В рамках партнерства предполагается также проведение бесплатных концертов классической музыки для детей, с участием ведущих музыкантов Армении.