Հասարակություն 20:13 17/03/2011
Մարտի 17-ին Մատենադարանի հարակից տարածքում տեղի է ունեցել Երևանի քաղաքապետարանի կողմից ի գիտություն ընդունված` Հայ ազգային կոնգրեսի հանրահավաքը: Ըստ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության, հանրահավաքը սկսվել է ժամը 17.20-ին: Մասնակցել է 9000 մարդ::
Չնայած հասարակական կարգը պահպանող ոստիկանության ծառայողների հորդորներին, հանրահավաքի մասնակիցների մի մասը այդ ընթացքում փակել էր Մաշտոցի պողոտայի և Կորյունի փողոցի հատման հատվածը`խոչընդոտելով երթևեկությունը:
Հանրահավաքն ավարտվել է ժամը 18.30-ի սահմաններում, ինչից հետո կազմակերպիչների կոչով սկսվել է երթ դեպի Օպերայի հրապարակ:
Բանակցությունների արդյունքում ոստիկանները երթի մասնակիցներին թույլատրել են հանրահավաքը շարունակել Օպերայի հրապարակում:

Общество 20:17 17/03/2011
17 марта у Матенадарана состоялся санкционированный мэрией Еревана митинг Армянского национального конгресса, сообщает пресс-служба полиции.
Митинг начался в 17.20. В нем приняли участие 9000 человек.
Несмотря на призывы полицейских, охраняющих общественный порядок, часть участников митинга перекрыла перекресток улицы Корюна и проспекта Маштоца и создала препятствия для движения.
Митинг завершился в 18.30, после чего по призыву организаторов началось шествие в сторону Театральной площади. В результате переговоров полицейские разрешили участникам шествия продолжить митинг на Театральной площади.