Վ. Դալլաքյան. «Իշխանություն-ընդդիմություն պարտիայում քաղաքակիրթ ելք գտնվեց»
«Առավոտ»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Հայաստանում իշխանություն-ընդդիմություն փոխհարաբերություններին` ԱԺ անկախ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը նշել է, որ այս հարաբերություններում դոմինանտ են եղել տարաբնույթ էքսցեսներ. «Տեր-Պետրոսյանի օրոք Դաշնակցության նկատմամբ կիրառվեցին բռնություններ, իսկ 1996-ի նախագահական ընտրություններից հետո ընդդիմության հանդեպ բռնությունները շարունակվեցին նոր թափով: Քոչարյանի օրոք նրա հրահանգով խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ 2004-ի ապրիլյան և 2008-ի մարտի 1-ի վայրագություններն իրականացվեցին: Սերժ Սարգսյանը ՀՀ նախագահի լիազորությունները ստանձնել է 2008-ի ապրիլին, և պետք է արդար լինել և ընդունել, որ նրա օրոք ընդդիմության հանդեպ չեն իրականացվել այնպիսի գործողություններ, ինչպիսիք եղել են նախորդների ժամանակ»:
Ըստ պատգամավորի` մարտի 17-ից հետո իշխանություն-ընդդիմություն պարտիայում գտնվեց պատային իրավիճակից դուրս գալու քաղաքակիրթ ելք: Հակամարտող կողմերը չգնացին արկածախնդրության:

«Аравот»: Оппозиция и власть нашли цивилизованный путь выхода из патовой ситуации
Газета «Аравот» о взаимоотношениях власть-оппозиция побеседовала с независимым депутатом Виктором Даллакяном. «Во время Тер-Петросяна в отношении «Дашнакцутюн» было применено насилие, а после президентских выборов 1996 года насилие в отношении оппозиции продолжилось с новой силой. Во время правления Кочаряна, по его приказу произошли апрельские и мартовские события 2004 и 2008 гг. Серж Саргсян вступил в свои полномочия в апреле 2008 года, и следует отметить и быть справедливым, что в период его правления в отношении оппозиции не применено таких действие, которые применялись его предшественниками», - сказал В.Даллакян.
По его словам, после митинга 17 марта оппозиция и власть нашли цивилизованный путь выхода из патовой ситуации.