Տարածաշրջան 12:51 01/04/2011
Ադրբեջանի ոստիկանությունը հակակառավարական բողոքի ցույց կազմակերպելու նախօրեին մի քանի քաղաքական գործիչների է ձերբակալել:
Այդ մասին տեղեկացնում է իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալությունը:
«Ադրբեջանի Ժողովրդական ճակատ կուսակցության նախագահ Ալի Քարիմլին տեղեկացրել է, որ միայն վերջին մեկ ամսում Ադրբեջանի ոստիկանությունը ձերբակալել է շուրջ 100 մարդու, իսկ երեք օր առաջ ոստիկանության կողմից ձերբակալվել է կուսակցության երիտասարդական թևի նախագահը:
Ադրբեջանի ընդդիմադիր ուժերը նշում են, որ նավթով հարուստ այդ երկիրը կանգնած է ժողովրդավարության և խոսքի ազատության լուրջ մարտահրավերների առաջ»,-նշում է իրանական աղբյուրը:

«ФАРС»: Новая волна политических арестов в Азербайджане
Азербайджанская полиция задержала ряд политических деятелей накануне дня проведения антиправительственной акции, сообщает иранское агентство «ФАРС».
«Председатель партии Народного фронта Азербайджана Али Керимли сообщил, что только за последний месяц полиция Азербайджана арестовала 100 человек, а три дня назад полиция задержала председателя молодежного крыла партии.
Оппозиционные силы Азербайджана утверждают, что эта богатая нефтью страна стоит перед серьезными вызовами демократии и свободы слова», - пишет иранский источник.