ՏՀՏ հայ մասնագետները հունիսի 9-10-ը Բուխարեստում կմասնակցեն CONNECT ֆորումին
Այս տարի հունիսի 9-10 Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի կունենա Սևծովյան ավազանի Տեղեկատվական և Հեռահաղորդակցական Տեխնոլոգիաների ծառայությունների առաջին համագործակցության CONNECT ֆորումը:
Այս մասին Panorama.am- ին տեղեկացրեց UITE EXPO-ի տնօրեն Վահան Հովսեփյանը:
«Ֆորումն իրենից ներկայացնում է B2B միջոցառում և կազմակերպվում է ՄԱԿ-ի Զարգացման Ծրագրի Սևծովյան ավազանի Առևտրի և Ներդրումների ծրագրի կողմից (UNDP BSTIP): Ֆորումին կմասնակցեն մոտ 100 ընկերություններ 12 երկրներից (Armenia, Romania, Albania, Azerbaijan, Bulgaria, Georgia, Greece, Moldova, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine), պետական մարմինների ներկայացուցիչներ»,- նշեց Վահան Հովսեփյանը:
CONNECT ֆորումի շրջանակներում նախատեսվում է հայկական պատվիրակության հանդիպումներ ռումինական առաջատար ՏՀՏ ընկերությունների, ոլորտը կարգավորող պետական մարմինների, ինչպես նաև հայտնի հայազգի պատգամավոր Վարուժան Փամբուքչյանի հետ, որը համարվում է ռումինական ՏՀՏ ոլորտի ակնառու աջակիցներից մեկը:
Հայկական պատվիրակությունը կմեկնի Բուխարեստ սույն թվականի հունիսի 8-ին և կվերադառնա Երևան հունիսի 11-ին:

Армянские специалисты примут участие в ИКТ форуме CONNECT в Бухаресте
Армянские специалисты по информационно-коммуникационным технологиям примут участие в Первом форуме сотрудничества ИКТ компаний стран черноморского региона CONNECT, который пройдет в Бухаресте 9-10 июня. Об этом Panorama.am сообщил директор UITE EXPO Ваан Овсепян.
Форум представляет собой мероприятие в формате B2B и проводится со стороны программы UNDP «Программа развития торговли и инвестиций в регионе Черного моря (UNDP BSTIP).
В форуме примут участие представители 100 компаний из 12 стран мира, в том числе Армении, Албании, Азербайджана, Болгарии, Грузии, Греции, Молдовы, Румынии, России, Сербии, Турции и Украины, а также представители государственных структур.
По словам В.Овсепяна, в рамках форума предусмотрены встречи армянской делегации с ведущими румынскими компаниями в ИКТ сфере, государственными органами, регулирующими сферу, известным депутатом армянского происхождения Варужаном Памбукчяном, который активно поддерживает сферу ИКТ в Румынии.