Միլանում սկսվում է վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի դատավարությունը
Միլանում այսօր սկսվում է Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնիի դատավարությունը, ում մեղադրում են 17-ամյա մարոկացի անչափահաս մարմնավաճառուհու հետ սեռական կապեր ունենալու համար:
Այս մասին հաղորդում է «ԲիԲիՍի» հեռուստաընկերությունը:
Բեռլուսկոնիին մեղադրում են նաև պաշտոնեական դիրքի չարաշահման համար: Հետաքննությունը պարզել է, որ Բեռլուսկոնին, օգատգործելով իր պաշտոնը, հասել է աղջկա ազատմանը ոստիկանության բաժանմունքից, որտեղ վերջինս հայտնվել էր գողության մեջ կասկածվելու համար: Ըստ այդմ, վարչապետը իբր զանգահարել է ոստիկանության բաժանմունք ու հայտնել, թե ձերբակալվածը Եգիպտոսի նախկին նախագահ Հոսնի Մուբարաքի բարեկամուհին է` պահանջելով անհապաղ ազատ արձակել նրան:
Մեղադրող կողմը, բացի այդ, մտադիր է դատարանում ներկայացնել բազմաթիվ տեսագրություններ Բեռլուսկոնիի վիլլայում կայացած երեկույթներից, որտեղ վարչապետը, ըստ պնդման, ինտիմ հարաբերությունների մեջ է մտել բազում մարմնավաճառների հետ:
Ինքը` Բեռլուսկոնին, հերքում է իրեն առաջադրված բոլոր մեղադրանքները ու որակում դրանք քաղաքական: Նա նաև ասել էր, ինքն այն տարիքում չէ, որ ինտիմ հարաբերություններ ունենա բազում կանանց հետ:

Law 13:53 06/04/2011
Trial kicked off in Milan against Italian Prime Minister Silvio Berlusconi, who is accused of paying for sex with an under-age prostitute, BBC writes.
The Italian PM is also accused of abuse of office – he is believed to have released Ms Mahroug from police custody. He denies any wrongdoing and says the charges are politically motivated.
Mr Berlusconi denies having sex last year with teenage nightclub dancer Ms Mahroug - better known as Ruby.
Correspondents say wire-tap evidence will be presented which is expected to reveal how women were procured for parties at Mr Berlusconi's villa.
The list of 78 witnesses named by Mr Berlusconi includes Hollywood star George Clooney and Mr Clooney's girlfriend, the Italian model and TV star Elisabetta Canalis, who were guests at one of Mr Berlusconi's parties.