Քաղաքական 16:04 07/04/2011
«Չեմ հասկանում, ինչո՞ւ է Չավուշօղլուն իրեն քաղավիացիայի ոլորտի պաշտոնյայի տեղ դրել ու ինչ-որ անհասկանալի առաջարկներ անում»,- մեկնաբանելով ԵԽԽՎ ղեկավար Մևվլութ Չավուշօղլուի հնչեցրած հայտարարություններն այն մասին, թե եթե Ադրբեջանը ցանկանա, ապա Ստեփանակերտի օդանավակայանի հարցը կարող է քննարկվել ԵԽԽՎ հաջորդ նստաշրջանում՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանը:
Նրա խոսքերով, անթույլատրելի է այն հանգամանքը, որ ԵԽԽՎ ղեկավարը փորձում է միջամտել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներքին հարցերին, ինչը բնականաբար նրա պաշտոնական պարտականությունների մեջ չի մտնում:
«Արցախն անկախ պետություն է և նա է որոշում, թե երբ օդանավակայան կառուցի, ինչպես դա շահագործի կամ ապահովի դրա անվտանգությունը: Միջազգային չվերթներ իրականացնելու համար կա համապատասխան միջազգային կառույց և Չավուշօղլուի առաջարկները մեղմ ասած անհասկանալի են»,- ընդգծեց պատգամավորը:
Նա զարմանք արտահայտեց այն փաստի առնչությամբ, որ օդանավակայանի շահագործման վերաբերյալ Ադրբեջանից ժամանակ առ ժամանակ հայտարարություններ են հնչում՝ ընդգծելով, որ դատապարտելի է Ադրբեջանի՝ ԼՂՀ ներքին գործերին միջամտելու ցանկացած փորձ:

Region 16:49 07/04/2011
“I cannot understand why Cavusoglu makes him an official of civil aviation and appears with strange recommendations,” Republican MP Gagik Melikyan told Panorama.am making remarks on PACE President Cavusoglu’s statement that if Azerbaijan wanted the issue of Stepanakert airport could be discussed at PACE summit.
Armenian official said it was unacceptable that the PACE President was intending to interfere in the interior affairs of the Republic of Nagorno-Karabakh, which was beyond the scopes of his official duties.
“Artsakh is an independent state and decides when to built an airport, how to utilize it and how to guarantee its security. To organize international flights there is a special international organization and Cavusoglu’s recommendations are at least strange,” Armenian MP said.