Սպորտ 13:52 04/05/2011
Երեկ Թեհրանի «Ազադի» մարզադաշտում կայացած Իրանի «Փերսեփոլիս» և Սաուդյան Արաբիայի «Ալէթեհադ» ֆուտբոլային թիմերի խաղի ընթացքում որոշ մարզասերներ, ի պաշտպանություն Բահրեյնի ժողովրդի, ընդդեմ Սաուդյան Արաբիայի կառավարության քննադատական կոչեր են հնչեցրել, որը վերածվել է բախումների և որին միջամտել է ոստիկանությունը:
Այդ մասին տեղեկացնում է իրանական «ասրիրան.քոմ» կայքը:
Հիշեցնենք, որ Իրանի և Սաուդյան Արաբիայի հարաբերությունները սրվեցին այն ժամանակ, երբ Իրանը Սաուդյան Արաբիային մեղադրեց Բահրեյնի շիաներին ճնշելու նպատակով այդ երկիր զորք մտցնելու համար, որից հետո Թեհրանում Սաուդյան Արաբիայի դեսպանության առջև տեղի ունեցան մի քանի բողոքի ցույցեր, որի ժամանակ ցուցարարները դատապարտեցին Սաուդյան Արաբիայի գործողությունները:
Իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ էլ` Իրանի ԶՈւ ԳՇ պետը, վերջերս անդրադառնալով Բահրեյնում տեղի ունեցող իրադարձություններին, նշել է, որ Սաուդյան Արաբիայի կողմից Բահրեյն զորք մտցնելը մեծ սխալ էր:

Спорт 15:30 04/05/2011
По сообщению иранского сайта «асриран.ком», вчера во время матча между иранским «Персеполисом» и чемпионом Саудовской Аравии «Аль Итихадом» некоторые болельщики стали выражать призывы, направленные против правительства Саудовской Аравии в поддержку народа Бахрейна. В дальнейшем это переросло в столкновения, в которые была вынуждена вмешаться полиция.
Напомним, что отношения между Ираном и Саудовской Аравией обострились тогда, когда Иран обвинил Саудовскую Аравию в том, что она ввела войска в Бахрейн с целью давления на шиитов этой страны. После этого в Тегеране перед зданием посольства Саудовской Аравии прошло несколько митингов протеста, во время которых митингующие осудили действия Саудовской Аравии.
По сообщению официального информационного агентства Ирана «ИРНА», недавно начальник генштаба вооруженных сил Ирана, обращаясь к теме событий, происходящих в Бахрейне, заявил, что введение Саудовской Аравией войск в эту страну было большой ошибкой.