Քաղաքական 12:25 07/05/2011
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ նախագահները քննարկել են երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք նշվել է, որ ներհայկական կապերի շարունակական ընդլայնումն ու խորացումը հանդիսանում է Հայաստանի և Արցախի պետականաշինության կարևորագույն հիմքերից և զարգացման գրավականներից մեկը:
Բակո Սահակյանն ու Սերժ Սարգսյանն անդրադարձ են կատարել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը:

Политика 13:13 07/05/2011
По сообщению пресс-службы президента НКР, 7 мая в Степанакерте состоялась встреча между президентом Арцаха Бако Саакяном и президентом Армении Сержем Саргсяном.
Президенты обсудили широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских государств.
Обе стороны отметили, что дальнейшее расширение и углубление внутриармянских связей является одной и важнейших основ государственного строительства в Армении и Арцахе и залогом их поступательного развития.
Бако Саакян и Серж Саргсян затронули также вопросы урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональные процессы.
Во встрече приняли участие премьер-министр НКР Ара Арутюнян, вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян.