Քաղաքական 12:25 07/05/2011
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ նախագահները քննարկել են երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք նշվել է, որ ներհայկական կապերի շարունակական ընդլայնումն ու խորացումը հանդիսանում է Հայաստանի և Արցախի պետականաշինության կարևորագույն հիմքերից և զարգացման գրավականներից մեկը:
Բակո Սահակյանն ու Սերժ Սարգսյանն անդրադարձ են կատարել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը:

Politics 12:39 07/05/2011
The Presidents discussed a wide range of issues related to the cooperation between the two Armenian states.
Both sides noted that continuous widening and deepening of the inter-Armenian ties have been among the pivotal bases of state building in Artsakh and Armenia and guarantees of their steady development.
Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan also touched upon the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and regional processes.
Premier Ara Haroutyunyan and vice-premier, finance minister Spartak Tevosyan partook at the meeting.