ՊՆ «Զորական» համույթն արժանացել է «Վիվատ Պաբեդա» փառատոնի գլխավոր մրցանակին
Ապրիլի 28-ից մայիսի 2-ը Մոսկվայի Զելենոգրադ քաղաքում տեղի է ունեցել «Վիվատ Պոբեդա» խորագրով ամենամյա զինվորական երգի փառատոնը, որի գլխավոր մրցանակին այս տարի արժանացել է ՀՀ պաշտպանության նախարության «Զորական» երգի համույթը: Այս մասին հայտնեցին ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Արդեն 12-րդ անգամ է, ինչ ԱՊՀ երկրների զինվորական երգչախմբերի միջև անցկացվում է «Վիվատ Պոբեդա» խորագրով զինվորական երգի փառատոնը: Մեր երկիրը նախկինում այս միջոցառմանը մասնակցել է 8 անգամ և ամեն անգամ էլ արժանացել է մրցանակային տեղերի: Այս տարի փառատոնը նվիրված էր Մոսկվայի պաշտպանության 70-ամյակին: Ստուգատեսին մասնակցել են ԱՊՀ բոլոր երկրները, ընդհանուր առմամբ` 24 համույթ:

Культура 10:35 07/05/2011
По сообщению пресс-службы МО РА, с 28 апреля по 2 мая в городе Зеленоград Московской области был проведен ежегодный фестиваль солдатской песни «Виват Победа», главной премии которого в этом году удостоился ансамбль песни министерства обороны Армении «Зоракан».
Уже в 12 раз между военными хорами стран СНГ проводится фестиваль солдатской песни «Виват Победа». Наша страна 8 раз участвовала в этом мероприятии, каждый год удостаиваясь призовых мест. В этом году фестиваль был посвящен 70-летию обороны Москвы. В смотре участвовали представители всех стран СНГ, в общей сложности – 24 хоровых коллектива.