Ամերիկացի ու հայաստանցի դերասաններ Արցախում կբեմադրեն «Մուսա լեռան քառասուն օրը»
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունից և ԱՄՆ-ից ժամանած մի խումբ մշակույթի գործիչների և դերասանների, ովքեր Ստեփանակերտում կբեմադրեն Ֆրանց Վերֆելի «Մուսա լեռան քառասուն օրը» վեպի մոտիվներով գրական-երաժշտական ներկայացումը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահը կարևորել է Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի ուժերի համադրումը համազգային նշանակություն ունեցող իրադարձությունների լայն լուսաբանման գործում, ինչը հանդիսանում է մատաղ սերնդին հայրենասիրական ոգով դաստիարակելու, ինչպես նաև միջազգային հանրությանը հայ ժողովրդի պատմությանը ծանոթացնելու հիմնական ուղղություններից մեկը:
Երկուստեք նշվել է, որ նման միջոցառումները պետք է պարբերաբար կազմակերպվեն Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի տարբեր օջախներում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, ԼՂՀ գրողների միության նախագահ Վարդան Հակոբյանը:

Culture 15:17 21/05/2011
On 21 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received a group of cultural workers and actors arrived from the Republic of Armenia and the USA who will organize in Stepanakert a literal-musical performance on the motives of Franz Werfel’s “ The Forty Days of Musa Dagh” novel.
The President noted the importance of combining the efforts of Armenia, Artsakh and the Diaspora for mass coverage of the pan-national events, which is among the pivotal directions of patriotic education of the younger generation, as well as introducing the history of the Armenian people to the international community.
It was mutually underlined that such events should be organized periodically in different hearths of Armenia, Artsakh and the Diaspora.
Minister of culture and youth affairs Narine Aghabalyan and head of the NKR Writers' Union Vardan Hakobyan partook at the meeting.