«Ayo show»-ն պատրաստվում է տարեդարձին
Մայիսի 29-ին Մոսկվայի տանը «Ayo show»-ն կնշի իր ծննդյան առաջին տարեդարձը, իսկ մինչ այդ դրա մասնակիցները նախատեսում են հանդիպել լրագրողների հետ:
«Ճիշտ մեկ տարի առաջ այստեղ` Մոսկվայի տանը, կայացավ առաջին համերգը «Ayo show» նախագծի շրջանակներում: Ապա համերգներ կազմակերպվեցին «Ուլիխանյան» ակումբում»,-ասում է «Ayo show»-ի PR-մենեջեր, Թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի «Կուրաժ 2» պրոդյուսերական կուրսի ուսանողուհի Լիդիա Քարամյանը, ապա հավելում, որ մայիսի 29-ին հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա երկու ժամ անցկացնել Լևոն Բեգլարյան բացառիկ մարդու հաճելի ընկերակցությամբ: Նշենք, որ նա հայտնի է մի շարք երգի-ծական հեռուստասերիալներից և «Բաժանորդը հասանելի է» հաղորդումից:
Ամբողջ համերգի ընթացքում Լևոնը կցուցադրի իր վարպետությունը արվեստի տարբեր ժան-րերում` երգիծական էտյուդներ, սկետչ շոու, տեսահոլովակների միջոցով փորձարարական համարներ` տարբեր երաժշտական գործիքներով, բլից կատակներ, երաժշտական համարներ, մնջախաղ, նմանակում:
«Ayo show»-ի կազմակերպիչների տեղեկացմամաբ, այս ամենը համեմված կլինի իմպրովիզացիաներով և, իհարկե, ինքնատիպ տոնական տորթով: Կներկայացվեն թե նոր համարներ, թե արդեն հանդիսատեսի սերը նվաճած կատարումներ:
«Ayo show» նախագիծը ներկայանում է «One man show» ձևաչափով, որը ծնունդ է առել Մեծ Բրիտանիայում, այնուհետև հաստատվել Ամերիկայում և ենթադրում է բեմական տարբեր ժանրերի յուրօրինակ սինթեզ:
Պրոդյուսեր Հովհաննես Բարսեղյանի խոսքով, հետագայում այս ծրագիրը կունենա նաև հեռուստատարբերակ: Նախատեսվում են նաև հյուրախաղեր հանրապետության տարբեր քաղաքներում` Վանաձոր Գյումրի, Մեղրի, Իջևան, Դիլիջան:

«Ayo show» звучит жизнеутверждающе
29 мая в 19.00 в Доме Москвы « Ayo Show» отметит первую годовщину своего существования, которая начнется пресс-конференцией для журналистов.
Ровно год назад, здесь же, в Доме Москвы прошел первый концерт в рамках проекта «Ayo show». Затем концерты проходили в клубе «Улиханян».
Как заверяет PR-менеджер «Ayo show», студентка продюсерского курса «Кураж-2» Государственного института театра и кино Лидия Карамян, 29 мая зрителям предстоит провести два часа в нескучной компании человека-уникума Левона Бегларяна, известного телезрителю по некоторым юмористическим телесериалам и телепередаче «Абонент досягаем». В течение всего концерта он покажет свое мастерство в различных жанрах искусства. Это короткие юмористические этюды, скетч-шоу с использованием видеороликов, экспериментальные номера с использованием музыкальных инструментов, блиц-шутки, вокальные номера, пантомима, пародия, сатира.
Все вышеупомянутое будет приправлено импровизацией и оригинальным праздничным тортом. Концерт объединит в себе как новые номера, так и антологию старых, имевших в течение года наибольший успех у зрителей.
Проект « Ayo Show» представлен в формате «One man show», зародившемся в Великобритании и впоследствии прижившимся в Америке, который подразумевает под собой синтез различных сценических жанров. По словам продюсера Ованеса Барсегяна, в дальнейшем проект будет иметь и телеверсию. На этот счет уже ведутся переговоры с телекомпаниями. В планах также гастроли в некоторых городах республики – Ванадзор, Гюмри, Мегри, Иджеван, Дилижан.