Իրավունք 10:05 28/05/2011
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում ս.թ. մայիսի 27-ից սկսվել է Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայտարարված համաներմամբ դատապարտյալներին ազատ արձակելու գործընթացը: Մայիսի 28-ին, ժամը 00:30-ի դրությամբ, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ են արձակվել թվով 267 դատապարտյալ:
Այս մասին հայտնեցին ՔԿՀ մամուլի բաժանմունքից:
Համաներմամբ ազատ արձակված դատապարտյալների քանակը ներկայացվում է ըստ քրեակատարողական հիմնարկների.
«Նուբարաշեն» - 27
«Էրեբունի» - 70
«Վարդաշեն» - 25
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» - 14
«Երևան Կենտրոն» - 0 (ազատ արձակման ենթակա դատապարտյալներ չկան)
«Արթիկ» - 33
«Վանաձոր» - 8
«Սևան» - 21
«Հրազդան» - 16
«Աբովյան» - 1
«Գորիս» -11
«Կոշ» - 41
Համաներմամբ դատապարտյալների ազատ արձակման գործընթացը շարունակվում է: Քրեակատարողական վարչության հասարակայնության հետ կապերի բաժանմունքը պարբերաբար տեղեկություններ կտրամադրի հանրությանը ազատ արձակված դատապարտյալների քանակի վերաբերյալ:

267 convicts released as of May 28, 00:30
The process of releasing convicts by amnesty granted on the occasion of the 20th anniversary of the Republic of Armenia Independence started at the Penitentiary Service of the Armenian Ministry of Justice on May 27, 2011. 267 convicts were released from the Ministry of Justice penitentiary institutions as of May 28, 00:30 am, the press office of the Armenian Ministry of Justice Penitentiary Department reported.
The number of released convicts is given according to penitentiary institutions:
Nubarashen – 27
Erebuni – 70
Vardashen – 25
Convicts’ Hospital – 14
Yerevan Kentron – 0 (no convicts subject to parole)
Artik – 33
Vanadzor – 8
Sevan – 21
Hrazdan – 16
Abovyan – 1
Goris – 11
Kosh – 41
The process of releasing convicts by amnesty continues. The press office of the Penitentiary Department will periodically release information about the number of released convicts.