Սպորտ 18:01 31/05/2011
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գործկոմի անդամներին, ովքեր տարբեր երկրներից Երևան են ժամանել` այս տարվա օգոստոսին համահայկական 5-րդ խաղերի կազմակերպման նախապատրաստական աշխատանքների քննարկման նպատակով: Այս մասին հայտնեցին երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է Կոմիտեի անդամներին, ընդգծել նրանց կողմից կատարվող աշխատանքի կարևորությունը հատկապես հիմա, երբ և՛ Հայաստանում, և՛ Սփյուռքում խոսվում է հայության ընդհանուր ներուժն օգտագործելու, ջանքերը միավորելու անհրաժեշտության մասին: Սերժ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել համահայկական 5-րդ խաղերին` նշելով, որ սպորտը միավորելու, համախմբելու մեծ ներուժ ունի, և այն պետք է լավագույնս օգտագործել:
Հանդիպման մասնակիցները նշել են, որ այդ գաղափարը «Միացում սպորտով» նշանաբանով դրված է նաև Համահայկական խաղերի անցկացման հիմքում ու իրենք ամեն ինչ կանեն 5-րդ խաղերը ևս պատշաճ կազմակերպելու և նշված նպատակին ծառայեցնելու համար:
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի գործկոմի անդամները Հանրապետության ղեկավարին ներկայացրել են Կոմիտեի երեկվա նիստում ընդունված որոշումները, ընթացիկ գործունեությունն ու առկա խնդիրները, նաև՝ դրանց լուծման ուղիները:

Спорт 19:37 31/05/2011
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял членов исполкома всемирного комитета Панармянских игр, которые прибыли в Ереван из разных стран для обсуждения подготовительных работ по организации 5-ых Панармянских игр в августе.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, Серж Саргсян пожелал удачи 5-ым Панармянским играм, отметив, что спорт содержит в себе большой потенциал объединения, мобилизации, и его нужно использовать наилучшим образом.
Участники встречи констатировали, что идея «Объединения спортом» стала девизом для проведения Панармянских игр, и они сделают все возможное для того, чтобы 5-е Панармянские игры были организованы на должном уровне и послужили этой цели.
Гости представили главе республики решения, принятые на вчерашнем заседании комитета, текущую деятельность, а также актуальные проблемы и пути их решения.