«Ջրմուղի աշխատակիցը» ոստիկանների դեմ կիրառել է զենք. Նոր մանրամասներ 3-րդ մասի դեպքից
Երևանի մետրոպոլիտենի «Գարեգին Նժդեհ» կայարանի մոտ ոստիկանության ծառայողների կողմից վնասազերծված անձի ինքնությունը պարզվել է. նա վերջերս մայրաքաղաքի մի շարք թաղամասերում ավազակային հարձակումներ կատարելու մեջ կասկածվող30-ամյա Արման Ենգիբարյանն է: Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը նոր մանրամասներ է հաղորդում այսօրվա դեպքից, որի մասին մինչ այդ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր:
Ըստ այդմ, այսօր` հունիսի 14-ին, ոստիկանությունում ահազանգ ստացվեց, որ անհայտ անձը, ներկայանալով ջրմուղի աշխատակից, փորձել էր մտնել Երևանի Եղբայրության փողոցի 16 շենքի բնակարաններից մեկը:
Քանի որ այս տարվա ապրիլից հունիսն ընկած ժամանակահատվածում ջրմուղի աշխատակցի անվան տակ մի շարք ավազակային հարձակումներ էին կատարվել, մասնավորապես, երեքը՝ Կենտրոն, երկուսը՝ Մալաթիա-Սեբաստիա և մեկական դեպք՝ Ավան, Արաբկիր և Աջափնյակ համայնքներում, ոստիկանները կասկածեցին, որ հնարավոր է՝ վերջին դեպքը նույն շարքից է:
Ոստիկանության ծառայողներն անմիջապես մեկնելով ահազանգի հետքերով՝ հետապնդեցին ավազակային հարձակում կատարելու մեջ կասկածվողին, որը մետրոյի «Գարեգին Նժդեհ» կայարանի մուտքի մոտ, չենթարկվելով ոստիկանների օրինական պահանջներին, կիրառեց իր մոտ եղած զենքը: Ոստիկանության ծառայողները նախազգուշական կրակոցից հետո վնասազերծեցին նրան:
Վերջինս տեղափոխվեց «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ ենթարկվեց վիրահատության, սակայն գիտակցության չգալով՝ մահացավ: Պարզվեց, որ նա 1981 թ. ծնված Արման Ենգիբարյանն է:

«Сотрудник компании по водоснабжению» применил оружие против полицейских. Новые подробности инцидента
17:14 14/06/2011
Выяснена личность обезвреженного у станции метро «Гарегин Нжде» в Ереване - это подозреваемый в разбойном нападении в ряде кварталов Еревана 30-летний Арман Енгибарян. Пресс-служба полиции Армении сообщает новые подробности инцидента.
Согласно сообщению, сегодня 14 июня в 13.00 неизвестный человек, представившись сотрудником компании по водоснабжению, проник в одну из квартир дома N16 на улице Ехбайрутян, но хозяин квартиры заподозрил неладное и немедленно сообщил в полицию.
Сотрудники полиции, прибыв на место, стали преследовать убегающего подозреваемого. На территории станции метро «Гарегин Нжде» преследуемый не подчинился законным требованиям полицейских, применил имеющееся у него оружие, после чего сотрудники полиции, сделав предупредительный выстрел в воздух, обезвредили преследуемого, который с ранением доставлен в медицинский центр «Эребуни».
Обстоятельства уточняются, ведется следствие.