Սպորտ 13:05 06/07/2011
Վրաստանի Բաթում քաղաքում օրերս` հունիսի 28-30-ն անցկացված սուսերամարտի պատանիների միջազգային մրցաշարում Հայաստանի թիմն արձանագրել է զգալի հաջողություններ: Ինչպես հայտնեց Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, Հայաստանի սուսերամարտի հավաքականը նվաճել է 7 մեդալ:
Խոցասուսեր մրցաձևում աղջիկներից առաջին տեղն է զբաղեցրել Էմմա Պողոսովան, ով «Քեթրին» սուսերամարտի մարզադպրոցի սան է: Լիլիթ Էվոյանը զբաղեցրել է 3-րդ տեղը, տղաներից Արմեն Արազյանը զբաղեցրել է նույն մրցաձևի 2-րդ, Կարեն Արազյանը' 3-րդ տեղը:
Ճկասուսեր մրցաձևում տղաներից 2-րդ տեղն է զբաղեցրել Վահան Առաքելյանը, իսկ 3-րդ տեղը կիսել են Մայքլ Հովհաննիսյանն ու Էմիլ Դանիելյանը:
«Հավաքականում կային նաև այլ պատանիներ, որոնք մոտ էին հաջողություններին: Մեր հավաքականը մի քանի միջազգային մրցաշարերի է մասնակցել և ունեցել հաջողություններ: Վստահաբար կարելի է ասել, որ մեր պատանիներն ունեն լուրջ ներուժ առաջիկայում ավելի լուրջ հաջողությունների հասնելու համար»,-ասաց Ա. Մադոյանը:

Армения завоевала 7 медалей на турнире по фехтованию в Батуми
Армения привезла с юношеского международного турнира по фехтованию, который прошел в Батуми 28-30 июня, семь медалей различного достоинства, сообщил генсек Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян.
Он сообщил, что воспитанница спортклуба «Кетрин» Эмма Погосова завоевала золотые медали в соревновании шпажисток. Лилит Эвоян заняла третье место среди шпажисток, а среди юношей-шпажистов Армен Аразян завоевал «серебро», а Карен Аразян – бронзу.
В турнире рапиристов серебряную медаль завоевал Ваан Аракелян, третье место поделили Майкл Ованнисян и Эмиль Даниелян.
По словам генерального секретаря федерации, другие армянские фехтовальщики также были близки к успеху. Он отметил также, что у армянских спортсменов есть большой потенциал для дальнейшего успешного выступления.