Բակո Սահակյանի ուղերձը` Արցախի վոլեյբոլի մրցաշարի մասնակիցներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 14-ին ուղերձ է հղել Ստեփանակերտում մեկնարկած Արցախի վոլեյբոլի գավաթի խաղարկության մասնակիցներին: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Արցախի վոլեյբոլի գավաթի խաղարկության հարգարժան մասնակիցներ
Ի սրտե ողջունում եմ ձեզ և շնորհավորում Արցախի գավաթի անդրանիկ խաղարկության մեկնարկի կապակցությամբ:
Այս մարզական միջոցառումը կարևոր նշանակություն ունի մեր ողջ հանրապետության համար, քանի որ սպորտը մատաղ սերնդի դաստիարակության և ազգի գենոֆոնդի պահպանման լավագույն միջոցներից մեկն է: Այդ իսկ պատճառով սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանը առանձնակի կարևորություն է հատկացվում մեր հանրապետությունում, ու այստեղ հատուկ նշանակություն ունի պաշտպանության բանակի հետ սերտ համագործակցությունը: Եվ պատահական չէ, որ վոլեյբոլի ֆեդերացիան մեզ մոտ ղեկավարում է պաշտպանության փոխնախարարը:
Հարգելի մարզիկներ,
Հուսով եմ, որ դուք գեղեցիկ խաղ կպարգևեք բոլորին: Ուզում եմ ընդգծել, որ նման մրցումները նպաստում են մարդկանց ֆիզիկական և մտավոր կարողությունների զարգացմանը, հայ ժողովրդի տարբեր հատվածների միասնականության և համախմբվածության ամրապնդմանը: Իսկ նման դեպքում պարտվողներ չեն լինում:

Спорт 16:22 14/07/2011
14 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил послание участникам стартовавшего в Степанакерте розыгрыша Кубка Арцаха по волейболу.
Как сообщает пресс-служба президента, в послании сказано:
«Уважаемые участники розыгрыша Кубка Арцаха по волейболу!
Приветствую вас и искренне поздравляю с началом первого розыгрыша Кубка Арцаха по волейболу.
Это спортивное мероприятие имеет важное значение для всей нашей республики, поскольку спорт является одним из лучших средств воспитания подрастающего поколения и сохранения генофонда нации. Именно по этой причине в нашей республике уделяется особое внимание развитию спорта и физической культуры. В данном контексте важное значение придается тесному сотрудничеству с Армией обороны. Не случайно, что Федерацию волейбола у нас возглавляет заместитель министра обороны.
Уважаемые спортсмены!
Надеюсь, что вы подарите всем красивую игру. Хочу подчеркнуть, что подобные соревнования содействуют развитию физических и умственных способностей людей, укреплению единства и сплоченности различных частей армянского народа. А в таком случае проигравших не бывает.