Օսկանյանն ակտիվանում է
«168 ժամի» տեղեկություններով` նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանն իր ղեկավարած «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի գործունեության շրջանակներում առաջիկայում պատրաստվում է հիմնադրել նաեւ ինտերնետային հեռուստատեսություն: «Ընդ որում, մեր տեղեկություններով, Վ. Օսկանյանի կողմից ստեղծվելիք ինտերնետային հեռուստատեսության պատրաստած հաղորդումները կհեռարձակվեն նաև Սամվել Մայրապետյանին պատկանող «Հ2» և ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Կենտրոն» հեռուստաընկերություններով»։
Թերթի աղբյուրները նաեւ հայտնում են, որ Վ. Օսկանյանը մտադիր է «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի հիմքի վրա նոր կուսակցություն ստեղծել:

Пресса дня 11:21 23/07/2011
Бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян в рамках деятельности возглавляемого им Фонда «Сивилитас» намерен в ближайшее время открыть он-лайн телеканал. Более того, как пишет газета «168 жам», экс-министр намерен даже на базе Фонда «Сивилитас» основать новую партию.
Издание, со ссылкой на «свои» источники, также отмечает, что программы будущего он-лайн телеканала собираются транслировать в своем эфире телекомпания «Н2» Самвела Майрапетяна и телекомпания «Кентрон», принадлежащая лидеру партии «Процветающая Армения» Гагику Царукяну.