«ԱրմենՏել»-ը շարունակում է «Հոսթինգ» ծառայության անվճար տրամադրումը մինչև այս տարվա վերջ
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է իրավաբանական անձանց համար «Հոսթինգ» ծառայության փորձնական կոմերցիոն շահագործման փուլի երկարաձգման մասին: Մինչև տարեվերջ ծառայությունը կտրամադրվի անվճար:
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին «ԱրմենՏել» ընկերության հոսթինգ պլատֆորմի վրա տեղադրել իր կայքը` դոմենի սեփական անունով: Հաճախորդին տրվում է` սերվերի սկավառակի վրա որոշակի տիրույթ, հասանելիության միջոցներ (URL hosting.beeline.am համապատասխան Login-ով և գաղտնաբառով), սերվերի կառավարման հնարավորություն, կարգավորման գործիքներ, փոստային արկղեր և այլն:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը որպես ազգային օպերատոր և Հայաստանի խոշորագույն ինտերնետ մատակարար շարունակում է աջակցել տեղական վեբգկայքեր մշակողներին: Վստահ եմ, որ մեր առաջարկը կնպաստի Հայաստանում ազգային բովանդակության զարգացմանը, իսկ կայքերի հոսթինգը երկրի ներսում թույլ կտա ապահովել վեբգկայքերի հասանելիության բարձր արագություն և հուսալիությում»,-ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ծառայության շրջանակում նախատեսված է 5 սակագնային փաթեթ. Small, Medium, Office, Extra և Professional, որոնք փորձնական կոմերցիոն շահագործման ընթացքում տրամադրվում են անվճար: Small սակագնային փաթեթին միանալիս հաճախորդին տրամադրվում է 50 ՄԲ սկավառակային ծավալ, Mediumգի դեպքում` 100 ՄԲ, Office` 300 ՄԲ, Extra` 500 ՄԲ, Professional` 1 ԳԲ: Բոլոր սակագնային փաթեթներում նախատեսված է. հաճախորդի կողմից ամբողջական պահուստային պատճենման, ինչպես նաև կայքի հաճախելիության վիճակագրությանը ծանոթանալու հնարավորություն, դոմենների և ենթադոմենների, MySQL տվյալների բազաների, փոստային արկղերերի տրամադրում և այլն: Ծառայության գործառույթները ներառում են նաև DNS, SSL-արձանագրության, FTP հասանելիություն, Java Applications և այլ հնարավորություններ:

«АрменТел» продолжит бесплатное предоставление услуги «Хостинг»
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о продлении этапа опытно-коммерческой эксплуатации услуги «Хостинг» для юридических лиц до 31 декабря 2011 года. До конца года услуга будет предоставляться бесплатно, сообщили в пресс-службе компании.
Услуга «Хостинг» дает возможность клиентам размещать свой сайт с собственным доменным именем на hosting–платформе компании «АрменТел». Клиенту предоставляется определенное дисковое пространство на сервере, средства доступа (URL–hosting.beeline.am с соответствующим Login и паролем) и администрирования сервера, инструменты настройки и конфигурации, почтовые ящики и т.п.
«Компания «АрменТел», являясь крупнейшим Интернет-провайдером и универсальным оператором связи в стране, продолжает поддерживать местных создателей веб–ресурсов. Предложение, несомненно, будет способствовать развитию национального контента в Армении, а хостинг сайтов внутри страны позволит гарантировать высокую скорость и надежность доступа к содержимому веб–ресурса», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В рамках услуги предусмотрено 5 тарифных планов: Small, Medium, Office, Extra, Professional, предоставляемых бесплатно в период опытно-коммерческой эксплуатации. В ТП Small клиенту предоставляется 50 МБ дискового пространства, Medium – 100 МБ, Office – 300 МБ, Extra - 500 МБ, Professional – 1ГБ. На всех тарифных планах предусмотрена возможность полного резервного копирования со стороны клиента, доступа к статистике посещаемости сайта, поддержки доменов, субдоменов, баз данных MySQL, почтовых ящиков и т.п. Функциональные возможности услуги включают поддержку DNS, SSL-протокола, FTP доступ, Java Applications и т.д.