Քաղաքական 16:25 28/07/2011
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել` նվիրված հանրապետության կապիտալ շինարարության և արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտներում կատարված աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը:
Նախագահը կարևորել է այս ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները` ընդգծելով դրանց պատշաճ և որակյալ կատարման անհրաժեշտությունը: Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանը նշել է նաև տարբեր գերատեսչությունների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև աշխատանքների համակարգման նպատակահարմարությունը` այն համարելով ծրագրերի հաջող իրականացման նախապայմաններից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 28 July President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the activities carried out in the spheres of the republic’s capital construction and industrial infrastructures as well as plans for future, central information department of Artsakh President reported.
Minister of industrial infrastructures Karlen Petrosyan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan and mayor of Stepanakert Vazgen Mikayelyan delivered corresponding reports.
The President noted the importance of activities carried out in these spheres underlining the necessity of their proper and qualitative realization. In this context Bako Sahakyan noted also the reasonability of coordinating activities between different structures and local government bodies considering it among the preconditions of successful realization of the programs.