Քաղաքական 16:25 28/07/2011
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել` նվիրված հանրապետության կապիտալ շինարարության և արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտներում կատարված աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը:
Նախագահը կարևորել է այս ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները` ընդգծելով դրանց պատշաճ և որակյալ կատարման անհրաժեշտությունը: Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանը նշել է նաև տարբեր գերատեսչությունների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև աշխատանքների համակարգման նպատակահարմարությունը` այն համարելով ծրագրերի հաջող իրականացման նախապայմաններից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Экономика 16:43 28/07/2011
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел 28 июля рабочее совещание, посвященное работам, проводимым в сферах капитального строительства и производственных инфраструктур республики, и планам на будущее.
С докладами выступили министр производственных инфраструктур Карлен Петросян, министр градостроительства Карен Шахраманян и мэр Степанакерта Вазген Микаелян, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Президент Саакян отметил важность осуществляемых в этой сферах работ, подчеркнув необходимость их выполнения на должном уровне и качественно. В этом контексте Бако Саакян отметил целесообразность координации работ между различными ведомствами и органами местного самоуправления, посчитав это одним из предусловий успешной реализации программ.