Օրվա մամուլ 11:32 16/08/2011
«ԱԺ պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող Ավանի «Հարսնաքար» ռեստորանում, երեկ ժամը 01:00-ի սահմաններում միջադեպ է տեղի ունեցել, որի ընթացքում կրակոցներ են հնչել»,-գրում է «Հայկական ժամանակը»:
Երևանի 3-րդ կլինիկական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքի բժշկուհի Աննա Եվգենևնան թերթի հետ զրույցում նշել է, որ «Հարսնաքարից» իրենց հիվանդանոց տեղափոխված 33-ամյա Նորայր Աթոյանը դեռ հիվանդանոցում է, նա պետք է վիրահատվի, իսկ 25-ամյա Վերսանդ Մկրտչյանը տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն:
Բժշկուհու փոխանցմամբ` երկուսի մոտ էլ հրազենային վնասվածքներ են, ոտքի ոսկրային կոտրվածքներ: Երկուսի վիճակն էլ միջին ծանրության է, և նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Пресса дня 12:03 16/08/2011
Газета «Айкакан жаманак» сообщает, что в ночь на 16 августа в принадлежащем депутату парламента Армении Рубену Айрапетяну ресторанном комплексе «Арснакар» произошел вооруженный инцидент.
В беседе с изданием врач отделения реанимации 3 клинической больницы Еревана Анна Евгеньева сообщила, что к ним поступил 33-летний Норайр Атоян, который должен быть прооперирован. А 25-летний Версанд Мкртчян переведен в медцентр «Армения». По словам доктора, у обоих больных огнестрельные ранения, состояние – средней тяжести.