Հասարակություն 17:44 22/08/2011
Սպորտային ոգու շուրջը համայն հայությանը համախմբելու համար Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորը հատկացրել է 20 միլիոն դրամ: Հայ մարզիկների սպորտային ներուժը բացահայտող և նրանց համախմբվելը խրախուսող նախաձեռնության` Համահայկական 5-րդ խաղերին գործընկեր լինելու պատրաստակամությունը բխում էր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ռազմավարությունից, տեղեկացնում են ընկերության լրատվական ծառայությունից:
Ընկերությունն այն համոզմանն է, որ առողջ սերունդ ունենալու կարևոր նախապայմաններից մեկը սպորտի մասսայականացումն է: Իսկ ընդհանուր առմամբ` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պատասխանատու մոտեցումը տարածվում է բոլոր ոլորտների վրա: Տրամաբանությունը հստակ է. հասարակական կյանքի զարգացումը խթանելու հարցում կարևոր է անաչառությունը:
Հիշեցնենք, որ այս տարի համահայկական խաղերի ծրագրում ներառվել էր 10 սպորտաձև (ֆուտբոլ, բասկետբոլ, վոլեյբոլ, սեղանի և մեծ թենիս, լող, շախմատ և այլն): Աշխարհի տարբեր քաղաքների հավաքական թիմերի հետ միասին, հինգերորդ համահայկականին մասնակցեցին նաև Արցախից ժամանած մարզիկներ:
Հերթական խաղերի` Գանձասարից հայության մայրաքաղաք բերված ջահը խորհրդանշում էր ազգային միասնականության ուժն ու կարևորությունը:

Meeting the willingness to unite Armenians with the spirit of sport, Armenia’s leading mobile operator has allocated AMD 20 million to the 5th Pan-Armenian Games, the company’s press office said.
The responsibility of partnering the 5th Pan-Armenian Games, an initiative that revealed the sporting potential and the unification of the Armenian sportsmen stems from the strategy of VivaCell-MTS.
The company believes popularization of sport is one of the important preconditions to secure healthy generations. VivaCell-MTS is responsible in all spheres. The logic is clear – impartiality is important in promoting development of public life.
This year the Pan-Armenian Games were held in 10 sports (soccer, basketball, volleyball, tennis, including table tennis, swimming, chess, etc.). Along with the teams of various cities of the world, the Pan-Armenian Games also hosted 100 participants from Artsakh.
The torch brought to the capital of all Armenians from Gandzasar symbolized the power and the significance of the national unity.