Հասարակություն 17:44 22/08/2011
Սպորտային ոգու շուրջը համայն հայությանը համախմբելու համար Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորը հատկացրել է 20 միլիոն դրամ: Հայ մարզիկների սպորտային ներուժը բացահայտող և նրանց համախմբվելը խրախուսող նախաձեռնության` Համահայկական 5-րդ խաղերին գործընկեր լինելու պատրաստակամությունը բխում էր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ռազմավարությունից, տեղեկացնում են ընկերության լրատվական ծառայությունից:
Ընկերությունն այն համոզմանն է, որ առողջ սերունդ ունենալու կարևոր նախապայմաններից մեկը սպորտի մասսայականացումն է: Իսկ ընդհանուր առմամբ` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պատասխանատու մոտեցումը տարածվում է բոլոր ոլորտների վրա: Տրամաբանությունը հստակ է. հասարակական կյանքի զարգացումը խթանելու հարցում կարևոր է անաչառությունը:
Հիշեցնենք, որ այս տարի համահայկական խաղերի ծրագրում ներառվել էր 10 սպորտաձև (ֆուտբոլ, բասկետբոլ, վոլեյբոլ, սեղանի և մեծ թենիս, լող, շախմատ և այլն): Աշխարհի տարբեր քաղաքների հավաքական թիմերի հետ միասին, հինգերորդ համահայկականին մասնակցեցին նաև Արցախից ժամանած մարզիկներ:
Հերթական խաղերի` Գանձասարից հայության մայրաքաղաք բերված ջահը խորհրդանշում էր ազգային միասնականության ուժն ու կարևորությունը:

Спорт 19:25 22/08/2011
Мобильный оператор – компания ВиваСелл-МТС выделила 20 млн. драмов ($54.5 тысяч) на проведение Панармянских игр. Как сообщили в пресс-службе компании, готовность компании стать партнером пятых Панармянских игр – инициативы, выявляющей спортивный потенциал армянских спортсменов и поощряющей их объединение – исходила из стратегии ВиваСелл-МТС.
Напомним, что в этом году в программу Панармянских игр включено 10 видов спорта (футбол, баскетбол, волейбол, настольный и большой теннис, плавание, шахматы и другие). Вместе с командами из разных стран мира в играх приняли также участие прибывшие из Арцаха спортсмены.
Привезенный в столицу всего армянства из Гандзасара (НКР) факел очередных игр символизировал силу и важность национального единства.