«Արզնի»-ն միանում է ռոք-փառատոնին
Օգոստոսի 26-ին, ժամը 19:00-ին Ազատության հրապարակում կմեկնարկի Yerevan Summer Music Fest 2011-ը: «Արզնի» հանքային ջուրը, որը մտնում է «AG Holding» խմբի մեջ, դարձել է փառատոնի հովանավոր:
Փառատոնը կտևի 3օր, օգոստոսի 26-28-ը և բաղկացած կլինի 12 համերգներից: Եռօրյա համերգին իրենց մասնակցությունը կունենան հայտնի ռոք և ջազ-ռոք խմբեր ինչպես Հայաստանից (The Beautified Project, The Bambir, Dogma, Sharak, Ulikhanyan Quintet), այնպես էլ արտերկրից (Oliver Weers և Soren Andersen` Դանիայից, Panzerballet` Գերմանիայից, Green Mama` Վրաստանից և Euro Groove Department` Իտալիայից):
«Փառատոնի նպատակն է խթանել ռոք երաժշտության զարգացումը Հայաստանում և դարձնել կենդանի հնչողությամբ համերգները դոմինանտ»,- նշեց «Վիբրոգրաֆուս» ընկերության հիմնադիր տնօրեն և համերգի կազմակերպիչ Վարդան Գրիգորյանը երեկ կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Մենք կարևորում ենք նմանատիպ միջոցառումները, քանի որ նրանք ուղղված են սերունդների մշակութային դաստիարակության», - նշեց «AG Holding»-ի մարքեթինգի տնօրեն Մ. Հարությունյանը:
Արզնի ընկերությունը բազմիցս առիթներ է ունեցել համագործակցելու «Վիբրոգրաֆուս» ընկերության հետ Uriah Heep, Deep Purple, Ian Anderson և այլ համերգների հովանավորության շրջանակում:
Համերգի կազմակերպիչները հույս են հայտնում, որ փառատոնը կվերածվի իսկական ռոք հրավառության և արդյունքում կկարողանան սկիզբ դնել մի նոր ավանդույթի` դարձնելով այն ամենամյա ամառային ռոք-փառատոն:

Культура 17:41 25/08/2011
Завтра, 26 августа, в 19:00 на площади Свободы начнется Yerevan Music Summer Fest 2011. Минеральная вода «Арзни», входящая в группу «AG Holding», стала спонсором фестиваля.
Фестиваль, в рамках которого будут проведены 12 концертов, продлится 3 дня - с 26 по 28 августа. В нем примут участие известные рок и джаз-рок группы из Армении - The Beautified Project, The Bambir, Dogma, Sharak, Ulikhanyan
Quintet, и зарубежья - Oliver Weers и Soren Andersen из Дании, Panzerballet из Германии, Green Mama из Грузии и Euro Groove Department из Италии.
«Целью фестиваля стало развитие и популяризация рок-музыки, а так же продвижение "живых" концертов в Армении»,- заявил генеральный директор компании «Vibrographus» и организатор фестиваля Вардан Григорян во время пресс-конференции, с которым «Арзни» неоднократно сотрудничала в рамках таких концертов, как Uriah Heep, Deep Purple, Ian Anderson и т.д.
«Мы придаем большое значение подобным мероприятиям, так как они направлены на культурное воспитание поколений», - отметила директор по маркетингу «AG Holding»-а Мариам Арутюнян.
Организаторы надеются, что фестиваль превратится в настоящий рок-праздник и поспособствует формированию новой традиции, и в результате станет ежегодным летним рок-фестивалем.