Նինգբոյում հաղթած հայ շախմատիստները պետությունից 7,5-ական մլն դրամ նվեր կստանան
Հայաստանի կառավարության այսօր կայացրած որոշմամբ Չինաստանի Նինգբո քաղաքում հուլիսի 15-ից 26-ը կայացած շախմատի աշխարհի թիմային ութերորդ առաջնությունում հաղթող ճանաչված Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականի 6 անդամին (5 շախմատիստ, մեկ մարզիչ)` յուրաքանչյուրին 7,5 մլն դրամ դրամական մրցանակ հանձնելու նպատակով «Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիա» հասարակական կազմակերպությանը հատկացվել է 45 մլն դրամ։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Հայաստանի ոսկե հավաքականի անդամներին և ամբողջ հայ ժողովրդին ևս մեկ անգամ շնորհավորել է ձեռք բերած փառավոր հաղթանակի առթիվ։

Спорт 13:26 25/08/2011
Правительство Армении приняло решение премировать армянских шахматистов -победителей командного чемпионата мира, который прошел 15-26 июля в китайском городе Нинбо.
На сегодняшнем заседании правительство приняло решение перечислить Шахматной федерации Армении 45 миллионов драмов для премирования шести членов сборной (5 игроков, один тренер). Каждый из них получит по 7.5 миллионов драмов (~$20 000).
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян еще раз поздравил членов «золотой сборной» и весь армянский народ со славной победой.
Напомним, что сборная Армении по шахматам завоевала золотую медаль на командном первенстве мира в китайском Нинбо. В копилке армянской сборной уже были две Олимпийские победы, но титул чемпиона мира она завоевала впервые.