Վարչապետ. Ձգտելու ենք անել հնարավորը, որպեսզի մեր երեխաները կրթություն ստանան լավ պայմաններ ունեցող դպրոցներում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է Լոռու և Գեղարքունիքի մարզեր: Նոր ուսումնական տարվա նախօրեին վարչապետը Վանաձորում ներկա է եղել «Լինսի» հիմնադրամի «Դպրոցաշինություն» ծրագրի շրջանակներում վերակառուցված Ստեփան Զորյանի անվան թիվ 22 միջնակարգ դպրոցի բացման արարողությանը: Տիգրան Սարգսյանը շրջել է ուսումնական հաստատությունում՝ ծանոթացել վերակառուցումից հետո ստեղծված պայմաններին:
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Ստեփան Զորյանի անվան դպրոց հաճախող աշակերտների թիվը ներկայում հասնում է 192-ի, սակայն այն հնարավորություն ունի ընդունելու 360 աշակերտ: Դպրոցի վերակառուցման նպատակով ներդրվել է 467 մլն դրամ: Ուսումնական հաստատությունն ունի մարզական և հանդիսությունների դահլիճներ, նոր կաթսայատուն, լուսավորության, օդափոխության, հակահրդեհային, տեսահսկման և կենտրոնացված զանգի ժամացույցային համակարգեր: Այն ամբողջովին կահավորվել է, համալրվել կրթական և մարզական գույքով, ինչպես նաև համակարգիչներով:
Կառավարության ղեկավարը, շնորհավորելով դպրոցի աշակերտներին՝ կրթական հաստատության բացման և նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ, նշել է, որ դպրոցաշինությունը եղել և մնում է կառավարության ծրագրերի առաջնահերթ ծրագրերի թվում. «Ձգտելու ենք անել հնարավորը, որպեսզի մեր երեխաները մշտապես կրթություն ստանան նման լավ պայմաններ ունեցող դպրոցներում», - ասել է Տիգրան Սարգսյանը:

Экономика 17:49 31/08/2011
Сегодня премьер-министр РА Тигран Саркисян посетил Лорийскую и Гегаркуникскую области Армении. В преддверии нового учебного года, точнее в канун 1 сентября, глава армянского правительства принял участие в торжественной церемонии открытия в Ванадзоре средней школы №22 им. Степана Зоряна, которая была отремонтирована на средства фонда «Линси».
Как передает пресс-служба правительства РА, Т. Саркисян ознакомился с проведенными в школе работами, осмотрел новый спортзал, актовый зал, котельную, противопожарную систему и систему безопасности. Премьеру сообщили, что школа уже в состоянии принять в своих стенах 360 учеников, которых ждут новый инвентарь, включая спортивный, и компьютеры.
Премьер поздравил учеников и всех присутствующих с началом нового учебного года и с фактически новой школой, заверив, что образование было и остается приоритетом для правительства Армении.
«Будем стремиться делать все, чтобы наши дети получали образование в таких хороших условиях», – обещал Т. Саркисян.