Այսօր գիտելիքն ու կրթությունը ամենաթանկ կապիտալն են. Կարեն Կարապետյան
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը սեպտեմբերի մեկի` նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի ու գիտելիքի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել աշակերտներին, ծնողներին ու ուսուցիչներին:
«Սիրելի դպրոցականներ, մանկավարժներ ու ծնողներ, շնորհավորում եմ բոլորիդ Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ: Կրթության հազարամյա պատմություն ունեցող մեր ժողովուրդը առանձնահատուկ հոգատարություն ունի դպրոցի և ուսուցչի հանդեպ: Գիտելիքի և կրթության ձգտումը հայի ազգային բնավորության բաղկացուցիչն է, երկրի զարգացման ու հզորացման կարևորագույն գրավականը:
Այսօր գիտելիքն ու կրթությունը ամենաթանկ կապիտալն ու մարդկային առաջընթացի ամենակարևոր նախապայմաններն են: Պետության վաղվա օրը երաշխավորված է, եթե հասարակությունը կրթված է: Մենք բոլորս քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն ունենք մասնակցելու հայրենասեր, բանիմաց ու կիրթ հասարակության կայացմանը:
Սիրելի¯ դպրոցականներ, այս հանդիսավոր օրը ողջունելով բոլորիդ, լիահույս եմ, որ ուսման մեջ ունեցած ձեռքբերումներով ու հաջողություններով դուք կկառուցեք մեր վաղվա օրը, մեր երկրի ապագան:
Սիրելի¯ մանկավարժներ, ծնողներ, շնորհավորում եմ Ձեզ և շնորհակալություն հայտնում` Հայաստանի վաղվա քաղաքացուն դաստիարակելու պատասխանատու առաքելությունը պատվով կատարելու համար»:

Мэр Еревана поздравил школьников, их родителей и учителей с Днем знаний
Мэр Еревана Карен Карапетян поздравил школьников, их родителей и учителей с Днем знаний, сообщает пресс-служба столичной мэрии.
«Наш народ, имеющий тысячелетнюю историю образования, с особой заботой относится к школе и учителям. Стремление к знаниям и образованию является составной частью армянского национального характера, важнейшим залогом развития и укрепления государства», – говорится в послании мэра.
Он отметил, что знания и образование сегодня самый дорогой капитал и важнейшие условия человеческого прогресса, и завтрашний день государства будет гарантирован при условии образованности общества.
Карапетян выразил надежду, что своими достижениями и успехами в учебе школьники построят завтрашний день. Он также выразил благодарность родителям и учителям за достойное выполнение ответственной миссии по воспитанию завтрашних граждан Армении.