Խարդախության մեխանիկա ՃՈ-ում
«Ժամանակը» գրում է, որ ՃՈ նախկին պետ Մարգար Օհանյանի դեմ ցուցմունքները շարունակվում են: «Պարզվում է` ՃՈ ավտոմեքենաները ամեն օր ուղարկվել են լվացման, ինչի նպատակով պետբյուջեից յուրաքանչյուր մեքենայի համար տրամադրվել է 2600 դրամ, սակայն Մարգար Օհանյանի հանձնարարությամբ տեսուչներն իրենք են վճարել այդ գումարը»: Ընդհանուր առմամբ, օրական 400 լվացված ավտոմեքենայի դիմաց պետբյուջեից յուրացված գումարը ամսական կազմել է 31 միլիոն 200 000 դրամ:
Թերթի տեղեկություններով` ՃՈ պետի տեղակալ Նորիկ Սարգսյանի տեղակալի՝ Լևոն Շիրմազանյանի հանձնարարականով հատուկ անձիք լուսանկարել են ճանապարհային ոստիկաններին, երբ վերջիններս կաշառք են վերցրել: Ավելի ուշ Շիրմազանյանն աշխատակիցներին ասել է, թե 6-րդ վարչությունն է նկարահանումներն արել ու գործը փակելու համար գումար է պահանջել նրանցից: «…Օրերս համապատասխան գերատեսչության մասնագետները Լևոն Շիրմազանյանի աշխատասենյակի չհրկիզվող պահարանից գտել են կաշառք վերցնելու պահին արված ճանապարհային ոստիկանների լուսանկարները, ինչից հետո արդեն մի քանի օր է, ինչ նա աշխատանքի չի ներկայանում»:

«Жаманак»: Механика мошенничества в системе Дорожной полиции Армении
Газета «Жаманак» пишет, что показания против бывшего начальника Дорожной полиции Армении Маргара Оганяна продолжаются. «Выяснилось, что автомобили Дорожной полиции ежедневно отправлялись на мойку, с этой целью из госбюджета для каждого автомобиля предоставлялось 2600 драмов, однако по поручению М.Оганяна инспекторы сами выплачивали эту сумму. В общей сложности, ежемесячно в расчете на 400 машин присваивалось 31 млн. 200 тыс. драмов», - пишет газета.
По сведениям издания, по поручению заместителя начальника патрульно-постовой службы Дорожной полиции Армении Левона Ширмазаняна осуществлялась фотосъемка инспекторов в момент получения взяток. «Далее Ширмазанян сообщил сотрудникам, что фотосъемку вело 6 управление, и чтобы замять дело, потребовал деньги. На днях сотрудники соответствующего ведомства обнаружили в несгораемом сейфе Ширмазаняна фотографии тех самых инспекторов, после чего уже несколько дней, как Ширмазанян не появляется на рабочем месте», - отмечает газета.