«Նաիրի» կինոթատրոնը կինոմշակութային կենտրոն է դառնալու
Հոկտեմբերի 1-ից «Նաիրի» կինոթատրոնի փոխարեն գործելու է կինոմշակութային կենտրոն, որը լինելու է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի մասնաճյուղը. գրում է «Հրապարակը»:
Թերթի հետ զրույցում Կինոկենտրոնի տնօրեն Գևորգ Գևորգյանը նշել է, որ իրենք փորձում են փակված «Նաիրի» կինոթատրոնի դահլիճն աշխատեցնել. «Մենք խոսեցինք «Նաիրի» համալիրի տնօրինության հետ, մեզ նույնիսկ զեղչեր էլ են արել. դահլիճը վարձակալելու ենք 1,5 միլիոնով և փորձելու ենք աշխատեցնել»։
Թերթի փոխանցմամբ` կենտրոնում 5 ծրագրեր են իրականացնելու, որի շրջանակներում ցուցադրելու են ուսուցողական, մանկական, համաշխարհային կինոյի վարպետների ֆիլմեր, լինելու են նաև փառատոնային ու վերջին տարիներին մրցանակ ստացած ֆիլմերի ցուցադրություններ, ինչպես նաև տարբեր երկրների կինոօրեր:

Пресса дня 12:50 07/09/2011
С 1 октября вместо кинотеатра «Наири» будет действовать Центр киноискусства – филиал Национального киноцентра Армении, пишет газета «Грапарак».
В беседе с газетой директор киноцентра Геворк Геворкян отметил, что тем самым они пытаются вновь открыть кинозал «Наири». «Мы вели переговоры с руководством комплекса «Наири», чтобы взять в аренду кинозал и сделать его центром киноискусства, и удалось достичь соглашения. Нам сделали скидку, мы будем платить за аренду 1,5 миллионов и попытаемся вновь организовать работу кинозала», - сообщил Г.Геворкян.
Как отмечает издание, в центре будут осуществляться пять программ, в рамках которых зрители смогут увидеть детские и образовательные фильмы, работы мастеров мирового кино, фильмы, которые в рамках различных фестивалей номинированы на призы. В Центре киноискусства будут проходить также дни кино различных стран мира.