Մեկնարկեց «Նոր մեդիա դպրոց»-ի երրորդ փուլը
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Beeline «Նոր մեդիա դպրոց»-ում ուսումնական երրորդ փուլի մեկնարկի մասին: Beeline «Նոր մեդիա դպրոց»-ի դասընթացները նախատեսված է այն մարդկանց համար, ովքեր ցանկանում են ծանոթանալ Ինտերնետ հաղորդակցության հիմնական սկզբունքներին և կանոններին ու համացանցի տարբեր հարթակներում վարել ինտերնետ-օրագիր: Դասընթացներն անցկացվում են հայտնի փորձագետների, հանրահայտ բլոգերների և ինտերնետ-հաղորդակցությունների մասնագետների կողմից:
Ինչպես տեղեկացնում են «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, դպրոց ընդունվելու հայտ կարող են ներկայացնել բոլոր նրանք, ովքեր ցանկանում են մտքեր փոխանակել իրենց էլեկտրոնային օրագրերի ընթերցողների հետ:
Ողջունելով երրորդ փուլի մասնակիցներին, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշել է. «Beeline-Համալսարանի հարկի տակ դուք կծանոթանաք ինտերակտիվ մեդիա աշխարհին, կհանդիպեք հայտնի հայ բլոգերների հետ: Թող ստացած գիտելիքներն ու հմտություններն օգնեն ձեզ ստեղծել որակյալ և հետաքրքիր բովանդակություն, որը կներգրավի ընթերցողներ և կբարձրացնի Հայաստանում հայալեզու բովանդակության հանրային նշանակությունը»:
Beeline «Նոր մեդիա դպրոց» նախագիծն իրականացվում է «Ժառանգ» ՀԿ-ի հետ համատեղ 2011 թ. հունիսից: Յուրաքանչյուր դասընթացի տևողությունը երեք շաբաթ է, շաբաթական երեք պարապմունք: Դասընթացն ավճար է և նախատեսված է 18-35 տարեկան անձանց համար: Ծրագրին մասնակցելու վերաբերյալ տեղեկություններ կարելի է ստանալ «Նոր մեդիա դպրոց»-ի կայքում  /http://nmd.zharang.org/ :

Общество 18:18 07/09/2011
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о старте третьего потока обучения в «Школе новых медиа» Beeline. Учебный курс «Школы новых медиа» Beeline предназначен для широкой аудитории, желающей ознакомиться с основными принципами и правилами общения в Интернете, научиться создавать и вести интернет - дневники, используя большинство популярных платформ. Занятия в школе блогеров проводятся под руководством признанных экспертов, популярных блогеров, специалистов интернет-коммуникаций. Заявки о приеме в школу новых медиа могут представить все желающие: студенты, журналисты, политологи, писатели, публицисты, искусствоведы – все те, кому есть чем поделиться с читателями своих электронных дневников и журналов.
Приветствуя слушателей школы, Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко сказал: «В стенах Beeline–Университета вас ждет увлекательнейший и познавательный экскурс в мир интерактивных медиа, встречи с известными армянскими блогерами. Пусть знания и мастерство, которое вы приобретете здесь, помогут вам создавать качественный и интересный контент, который привлечет читателя и повысит общественную значимость и популярность армяноязычных блогов в Армении».
Проект «Школа новых медиа» Beeline реализуется совместно с общественной организацией «Жаранг» с июня 2011 года. Продолжительность курса – 3 недели. Занятия проводятся в Beeline – Университете три раза в неделю. Курс – бесплатный, предназначен для лиц от 18 до 35 лет. Дополнительную информацию о возможностях участия в программе можно получить на официальной странице «Школы новых медиа» Beeline (http://nmd.zharang.org) или в социальной сети Facebook по адресу: http://www.facebook.com/normediadproc