Յիրիկյան. Միշտ հիշեք, որ ցանկացած բիզնես իր հաջողության համար առաջին հերթին պարտական է հասարակությանը
Նոր ուսումնական տարվա հետ մեկնարկել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Բաց դռների» նոր շրջանը, որի առաջին այցելուները եղել են «Այբ» ավագ դպրոցի սաները: Ընկերությունից հայտնում են, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին ներկայացրել է կապի ստեղծման պատմությունը, տեխնոլոգիաների զարգացման փուլերը, բջջային կապի առանձնահատկություններն ու բջջային ցանցի առաջընթացը` առաջին սերնդից մինչև 4G: Նա նկարագրել է նաև բջջայինից բջջային զանգի տեխնիկական իրականացումը:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմունքների ծանոթացմանը, հաշվի առնելով, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում այս մոդելը հաջողությամբ իրականացնող առաջին կազմակերպություններից է:
«Ցանկացած բիզնես իր հաջողության համար առաջին հերթին պարտական է հասարակությանը: Ապագայում, հատկապես, երբ պատասխանատու պաշտոն զբաղեցնեք, միշտ հիշեք, որ ցանկացած բիզնես իր հաջողության համար առաջին հերթին պարտական է հասարակությանը: Բիզնեսը զարգանում է այն դեպքում, երբ հասարակությունը նախընտրում է օգտվել ձեր առաջարկած ծառայություններից և վճարում է դրանց դիմաց: Որպես կազմակերպություն դուք պարտավոր եք հասարակությանը շնորհակալություն հայտնել` մարդկանց բարեկեցությանն ուղղված տարատեսակ սոցիալական ծրագրեր իրականացնելով: Հաջողության գրավականներ են նաև գործադրվող ջանքերի նկատմամբ հավատը և քրտնաջան աշխատանքը: Այսպես է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հասել առաջատար դիրքի»,-ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասախոսությունից հետո աշակերտները Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ շրջել են ընկերության գլխամասային գրասենյակում և պատրաստի մոդելի օրինակով պատկերացում են կազմել բջջային կայանի մասին: Նրանք ծանոթացել են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի թեժ գծի գործակալների աշխատանքին, այցելել են բջջային համակցման կենտրոն` ամենուրեք արժանանալով ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընտանիքի ջերմ և ընկերական վերաբերմունքին:
Շրջայցն եղել է ինտերակտիվ: Մտքերի փոխանակման շնորհիվ, աշակերտները Ռալֆ Յիրիկյանից ստացել են իրենց հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերի պատասխաններ:

Economy 13:24 14/09/2011
VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that with the beginning of the new academic year the Open Door sessions in the frames of the Career Development Project have been resumed. The first visitors to the company in the new season were the students of the AYB Senior School.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian introduced the students with the history of telephone invention and the development of technologies; spoke about the peculiarities of the mobile network, explaining the technical implementation of a mobile-to-mobile call; told about the development of the mobile network from 1G to 4G, and much more.
Special attention was paid to explaining the concept of the Corporate Social Responsibility, VivaCell-MTS being one of the first companies to introduce this model in Armenia.
“In the future, when you take up a responsible position in your career, always keep in mind that any business owes its success to the society first of all. It is because people accept your services and pay for them you are able to develop and grow. The least you have to do as a company is to thank the society by implementing various social projects aimed at the well-being of people. Other very important clues to success are belief and hard work. This is how VivaCell-MTS has achieved its leading position”, - said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
After the lecture the students were guided by Ralph Yirikian to a tour in the premises of the Company, where they had the opportunity to see a model of a base station, witnessed the work of the VivaCell-MTS hotline operators, saw the Mobile Switching Center, the Service Center, enjoying the warm and friendly atmosphere at the VivaCell-MTS Family.
The tour ended up with a Q&A session, during which the students exchanged thoughts with Ralph Yirikian and got from him answers to many questions.