Հեղինակավոր մրցույթների դափնեկիր Տիգրան Համասյանի համերգը՝ Ա. Խաչատրյան համերգասրահում
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի առիթով այսօր Ա. Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է բազմաթիվ հեղինակավոր մրցույթների դափնեկիր, կոմպոզիտոր և ջազ դաշնակահար Տիգրան Համասյանի համերգը:
Նշենք, որ Տիգրան Համասյան Սոլո Տրիո /Տիգրան Համասյան - դաշնամուր, Սամ Մինայե - բաս, Արի Հոենիգ - հարվածայիններ/ համերագաշարի մեկնարկը տրվել էր սեպտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտի ԼՂՀ Մշակույթի և երիտասարդության պալատում, սեպտեմբերի 18-ին ելույթ է ունեցել Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հատուկ միջոցառումների սրահում, նախօրեին` Գյումրու, Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում:
Համերգների ողջ հասույթը տրամադրվելու է «Հայաստանի հաշմանդամների «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի ծրագրերի իրականացմանը:

Лауреат авторитетных конкурсов Тигран Амасян выступит с концертом в Ереване
По случаю 20-летия независимости Армении сегодня в концертном зале им. А. Хачатуряна состоится концерт лауреата многочисленных авторитетных конкурсов, композитора и джаз-пианиста Тиграна Амасяна.
Отметим, что ряд концертов Тигран Амасян Соло Трио (Тигран Амасян – пианино, Сам Минайе – бас, Ари Хоенинг - ударники) начался 17 сентября во дворце молодежи культуры Степанакерта. 18 сентября трио выступило в центре культуры Гафесчяна в Ереване, накануне – в Гюмри в государственном драматическом театре им. В. Ачемяна.
Вся выручка от концерта будет направлена на осуществление программ благотворительного фонда Инвалидов Армении “Пюник”.