Շվիդկոյն ասել է, որ իր համար պատիվ է այս օրերին գտնվել Հայաստանում
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 20-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի միջազգային մշակութային համագործակցության գծով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյին, փոխանցում են նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանրապետության ղեկավարը նշել է, որ ուրախ է Երևանում ողջունել Միխայիլ Շվիդկոյին՝ հատկապես Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյա հոբելյանի տոնակատարությունների օրերին: Ժողովուրդների միջև բարեկամությունն ամրապնդելու գործում երկուստեք կարևորվել է մշակութային կապերի պահպանումն ու անընդմեջ նորոգումը, մշակույթի գործիչների շփումների ակտիվացումը, նաև՝ երկու երկրներում բարձր մակարդակով մշակութային միջոցառումների անցկացումը:
ՀՀ անկախության 20-րդ տարեդարձի առթիվ Միխայիլ Շվիդկոյը շնորհավորել և բարեկեցություն ու բարգավաճում է մաղթել հայ ժողովրդին՝ նշելով, որ իր համար մեծ պատիվ է այս օրերին գտնվել Հայաստանում, իր հայ բարեկամների կողքին:

Общество 10:11 21/09/2011
Президент Армении Серж Саргсян принял накануне специального представителя президента Российской Федерации по линии международного культурного сотрудничества Михаила Швыдкого.
Глава Республики отметил, что рад приветствовать в Ереване Михаила Швыдкого, особенно в дни празднования юбилея 20-летия Независимости Республики Армения. В деле укрепления дружбы между народами была обоюдно подчеркнута важность сохранения и постоянного обновления культурных связей, активизации контактов между деятелями культуры, а также проведения в обеих странах культурных мероприятий на высоком уровне, сообщили в пресс-службе президента РА.
По случаю 20-ой годовщины Независимости РА Михаил Швыдкой поздравил и пожелал благополучия и процветания армянскому народу, отметив, что для него большая часть в эти дни находиться в Армении, рядом с армянскими друзьями.