Հայաստանի գազամատակարարումը դադարեցված է
Վրաստանի գազատրանսպորտային ընկերությունը պաշտոնապես տեղեկացրել է «ՀայՌուսգազարդին»` սեպտեմբերի 22-ին ժամը 11:00-ից Հայաստան բնական գազի մատակարարումը ժամանակավորապես դադարեցնելու մասին:
Վրացական ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել Սագուրամո-«Կրասնի Մոստ» 1000 մմ մայրուղային գազատարի նոր հատվածի միացման աշխատանքներ՝ Թբիլիսիի շրջատար ավտոճանապարհի վերակառուցման հետ կապված: Նախատեսվում են նաև սողանքային հատվածի վերանորոգման և գազի արտահոսքի վերացմանն ուղղված աշխատանքներ:
«Հայռուսգազարդ»-ից հայտնեցին, որ աշխատանքների ավարտի մասին վրացական կողմը կտեղեկացնի լրացուցիչ: Այս ընթացքում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի պահուստային ռեզերվների հաշվին` առանց սահմանափակումների:

Экономика 12:20 22/09/2011
Газотранспортная компания Грузии официально оповестила “АрмРосгазапром” о временном прекращении подачи газа в Армению с 11:00 часов 22 сентября.
Грузинская компания планирует проведение работ по подключению нового участка магистрального газопровода Сагурамо-“Красный Мост” диаметром 1000 мм, связанного с реконструкцией обводной автомобильной дороги г. Тбилиси.
Запланированы также реабилитационные работы оползневого участка и работы по ликвидации утечек газа.
В этот период газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений за счет внутренних резервов.
Как сообщили в компании «АрмРосгазпром», о сроках окончания работ грузинская сторона сообщит дополнительно.