Աշոտյանը կմեկնի Գերմանիա
Գերմանիայի Դաշնության Վայհենշտեֆանի կիրառական գիտությունների համալսարանի և Բավարիայի կրթության նախարարության հրավերքով սեպտեմբերի 26-28-ը Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը` Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ կգտնվի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում:
Պատվիրակության կազմում են «Փյունիկ» հիմնադրամի նախագահ Լ.Սարգսյանը և Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի /ՀՊԱՀ/ ռեկտոր Ա. Թարվերդյանը:
ԿԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այցելության ընթացքում նախատեսված են պաշտոնական հանդիպումներ Վայհենշտեֆանի կիրառական գիտությունների համալսարանի նախագահի, Բավարիայի կրթության և գյուղատնտեսության նախարարների, ինչպես նաև Բավարիայի պառլամենտի կրթության հանձնաժողովի նախագահի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն Վայհենշտեֆանի կիրառական գիտությունների համալսարանի և ՀՊԱՀ-ի միջև 2000 թվականից ձևավորված համագործակցության արդյունքները` կապված ՙԱգրարային մենեջմենթ՚ մագիստրոսական դասընթացի ներդրման, Գերմանիայի Դաշնությունում մագիստրոսական պրակտիկայի, համագործակցության շարունակության ու ընդլայնման հետ:
Բավարիայի օրենսդիր և գործադիր ոլորտների պաշտոնյաների հետ հանդիպումներում քննարկվելու են ՀՀ բուհերի հետ կրթական համագործակցության, ինչպես նաև հայ ուսանողների պրակտիկան Գերմանիայում շարունակաբար կազմակերպելու հարցերը:

Министр образования и науки Армении посетит Германию
Армянская делегация во главе с министром образования и науки Арменом Ашотяном 26-28 сентября посетит Федеративную республику Германия по приглашению Университета прикладных наук Вайенштефан и министерства образования федеративной земли Бавария.
В состав делегации вошли председатель фонда «Пюник» Л.Саргсян и ректор государственного аграрного университета Армении А.Тарвердян.
Как сообщает пресс-служба министерства образования и науки Армении, в ходе визита запланированы официальные встречи с председателем Университета Вайенштефан, министрами образования и сельского хозяйства Баварии, а также председателем комиссии по образованию парламента Баварии.
В ходе встреч будут обсуждены результаты сотрудничества Аграрного университета Армении и университета Вайенштефан с 2000 года.
С представителями законодательной и исполнительной власти Баварии будут обсуждаться вопросы вузовского сотрудничества, а также организации практики армянских студентов в Германии.